۸۰۰ خانه بهداشت در روستاهای کشور افتتاح می شود

شهرکرد- معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: ۸۰۰ خانه بهداشت در روستاهای کشور در سالجاری افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد امید عصر شنبه در جلسه با خیران استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: کار خیر از سالیان گذشته در کشور وجود داشته است و بسیاری از این امور در هنگام جمع آوری اطلاعات در بخش های مخلتف کشور مشاهده می شود.

وی افزود: یکی از دلایلی که سبب شده است در انجام کار خیر در جایگاه بالاتری قرار نداشته باشیم، موضوع عدم انسجام و هم افزایی بین مراکز خیریه و عام المنفعه است که موجب شده کمتر اهداف ما پوشش داده شود.

 معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور بیان کرد: در ایران یک درصد درآمد در اقتصاد خیر هزینه می شود اما در برخی کشورها ۱۶ تا ۱۷ درصد است، علی رغم اینکه تصور می شود در ایران بیشتر از این میزان باشد.

وی ادامه داد: مطالعات نشان داده کار خیر در ایران بیش از یک درصد اتفاق می افتد اما انسجام ندارد.

وی بیان کرد: در دو یا سه استان کشور بیش از ۴۰ درصد مدارس نیازمند نوسازی است که انجمن خیران می تواند با اقدامات مناسب موثر باشد.

 معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور بیان کرد: مجمع خیرین سلامت همین مسیر را دنبال می کند و با وجود چنین کارهای خیری، امسال ۸۰۰ خانه بهداشت روی زمین مانده افتتاح می شود و پس یک متولی مشخص برای کارهای خیر داریم.

وی ادامه داد: به دنبال وصل مراکز مردم نهاد به دولت نیستیم زیرا خیریه کم توان می‌شود بلکه به دنبال انسجام و هم افزایی هستیم.

 معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور تاکید کرد: امروز دولت در روستاها کارهای بزرگی انجام داده است و هدف اصلی ما شناسایی ظرفیت ها است تا موانع برطرف شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از ظرفیت‌های خیرین شناسایی نشده است، گفت: عرصه مدرسه سازی در سیطره دو نهاد مدرسه سازی و مجمع خیرین است.

 معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور تصریح کرد: باید به خیرین مسکن ساز کمک شود تا موانع کار حل شده و این کمک را خواهیم کرد.

کد خبر 4767500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =