۸ هزار سازمان مردم نهاد در بخش روستاهای کشور فعالیت می کنند

شهرکرد- مشاور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: هشت هزار سازمان مردم نهاد در بخش روستاهای کشور فعالیت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی نظری شامگاه  شنبه در جلسه با خیران استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: یکی از عوامل توسعه مشارکت خیرین و مردم است که در معاونت توسعه روستایی رئیس جمهورو نهادهای حاکمیتی، بخش خیرین از عواملی است که توسعه را رقم می زند.

مشاور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور تاکید کرد: اگر بخش خیرین به درستی حمایت نشود قطعا توسعه در هیچ شهر و روستایی شکل نمی گیرد.

وی با اشاره به وجود ۳۲ هزار سازمان مردم نهاد در کشور، گفت: از این تعداد هشت هزار مورد در حوزه روستا فعالیت دارند و سهم چهارمحال و بختیاری ۲۷۶ سمن است که از این تعداد نیز ۷۰ سمن در روستا به صورت بالقوه و بالفعل فعالیت دارند.

مشاور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور بیان کرد: کمک رسانی در بخش خیران به هماهنگی نیاز دارد که ساعت ها مطالعه شده و در نهایت تشکیل مجمع توسعه روستایی با هدفی عالی انجام شد واکنون مجمع خیران توسعه روستایی تحت عنوان ماندگاران ثبت شد.

وی بیان کرد: در آینده در پنج استان به عنوان استان های هدف این مجمع  با تسهیلات دولتی شکل می گیرد که چهارمحال و بختیاری نخستین استان است.

مشاور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور تاکید کرد: اعتبارات قابل توجهی نیز  برای رفع محرومیت در کشور توزیع می شود اما این بار اعتبارات به خیران اختصاص داده خواهد شد تا در هر حوزه ای هزینه شود.

کد خبر 4767604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =