بیانیه گام دوم انقلاب عهد مشترک امام (ره) و ملت است

بیرجند- فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی بیانیه گام دوم انقلاب را عهد مشترک امام (ره) و ملت دانست و گفت: شالوده امروز و آینده جمهوری اسلامی در این بیانیه نهفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی قاسمی صبح یکشنبه در همایش فرماندهان سپاه انصارالرضا(ع) از وجود هزار شهید بسیجی در استان خبر داد و افزود: امروز به واسطه خون هزاران شهید و انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی در نظام جمهوری اسلامی داریم. 

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: گام دوم انقلاب در تداوم گام اول انقلاب و در تداوم سند چشم انداز ۲۰ ساله اول جمهوری اسلامی برای چهل سال دوم انقلاب تدوین شده است.

سردار قاسمی با بیان اینکه در این بیانیه هفت اصل مهم آمده که می طلبد مورد توجه باشد، اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب منشور و راهبرد بوده و برنامه ای چهل ساله را پیش رو قرار می دهد.

وی با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب لازم است نهادهای فرهنگی، پژوهشگران و  مراکز فرهنگی و علمی بیشتر کار کنند، افزود: بیانیه گام دوم انقلاب عهد مشترک امام (ره) و ملت بوده و ما جزو ملت پیشرو و پیشگام هستیم. 

سردار قاسمی بسیج را امت پیش رو و پیشگام دانست و افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب رهبری نقش راهبری جهان اسلام را بر عهده دارند.

بیانیه گام دوم انقلاب حفظ شود

فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی اظهار کرد: شالوده امروز و آینده جمهوری اسلامی در این بیانیه نهفته و نقشه راهی است.

وی حفظ، معرفت و آگاهی را یکی از وظایف مردم در برابر بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد و گفت: امروز همه بسیحیان می توانند این بیانیه را حفظ کرده تا بتوانند آن را ترویج کنند. 

سردار قاسمی با بیان اینکه ایجاد گفتمان رهبری از دیگر وظایف ما است، افزود: امروز اقتصاد مقاومتی در بین سپاه و بسیج یک گفتمان است و باید بیانیه گام دوم انقلاب به یک گفتمان تبدیل شود. 

وی پیاده سازی بیانیه را از مهم ترین‌ رسالت ها عنوان کرد و گفت: هنوز در زمینه پیاده سازی گامی برداشته نشده است.

سردار قاسمی با بیان اینکه امروزه بسیج کامل و بالغ شده و جشن چهل ساله آن را برگزار می کنیم، بیان کرد: اولین اولویت بسیج و سپاه امنیتی بوده چرا که دشمن به دنبال نفوذ به همه ارکان نظام است. 

وی خدمات فرهنگی، دفاعی، خدمات رسانی و محرومیت زدایی را به ترتیب از دیگر اولویت های بسیج و سپاه دانست و گفت: امروز خدمات رسانه ای، محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی برای بسیج اولویت و اهمیت بالایی دارد.

سرهنگ قاسمی از وجود ۹ قرارگاه عملیاتی در بسیج و سپاه استان خبر داد و افزود: قرارگاه امام سجاد(ع)، قرارگاهی اجتماعی بوده که در زمینه تشکیل صندوق های قرض الحسنه و محرومیت زدایی کار می کند. 

راه اندازی ۳۰ صندوق قرض الحسنه در پایگاه های بسیج

 فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر ۳۰۰ صندوق قرض الحسنه در پایگاه ها و در بین اقشار مختلف تشکیل شده که می طلبد افزایش یابد. 

وی با بیان اینکه قرارگاه امام حسین (ع) استان قرارگاهی دفاعی است، افزود: گردان های امام حسین (ع) ماموریت دفاع سرزمینی در محدوده جغرافیایی را بر عهده دارند. 

سردار قاسمی با اشاره به برنامه ها و وظایف ویژه بسیج و سپاه بیان کرد: بسیج در زمان جنگ تنها در جنبه دفاعی و امنیتی شهرها را بر عهده داشت اما امروزه وظایفش بسیار گسترده شده است.

وی ادامه داد: مقابله با جنگ نرم دشمن، کمک به عمق بخشی داخلی، آماده سازی و ایجاد ظرفیتی همه جانبه برای به گارگیری بسیجیان در گردان ها، مقابله با تهدید سخت و نیمه سخت غیر مسلحانه و کمک به آمادگی یگان های مردم پایه از جمله ماموریت های بسیج و سپاه است.

سرهنگ قاسمی افزود: مشارکت اثر بخش در عرصه های امنیتی غیر مسلحانه، خدمات رسانی، سازندگی، محرومیت زدایی، اقدامات فرهنگی، امداد، نجات و پدافند غیر عامل از دیگر ماموریت های بسیج و سپاه است.

کد خبر 4767654

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =