«اقتصاد» محوری‌ترین بخش گام دوم انقلاب است/ تمدن سازی بر محور دین

خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان ضمن برشمردن ۱۰ ویژگی بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: «اقتصاد» محوری‌ترین بخش این بیانیه است و برای تحقق آن باید توانمندی‌های داخلی تکیه کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد میرعمادی صبح امروز یکشنبه در همایش گام دوم انقلاب با اشاره به ۱۰ ویژگی بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: اولین ویژگی این بیانیه، این است که یکی از اسناد مهم انقلاب اسلامی ایران به شمار می آید، هیچ سندی به اندازه این سند اهمیت ندارد.

در بیانیه گام دوم انقلاب تحلیل جامعی از انقلاب اسلامی ایران ارائه شده است

وی با بیان اینکه در این سند یک تحلیل جامعی از انقلاب اسلامی ایران ارائه شده است که هیچ کس غیر از مقام معظم رهبری نمی توانست این تحلیل را ارائه دهد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ۵ کار انجام داد، نخست اینکه عصر جدیدی به وجود آورد، مبدا تاریخ شد و الان در مورد تاریخ ایران کسی حرف می زند از انقلاب اسلامی به عنوان مبدا تاریخی یاد می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران دو قطبی شرق و غرب را به هم زد و امروز در برابر ابر قدرت غرب قرار گرفته است و می خواهد در گام دوم ابرقدرت غرب را شکست دهد، افزود: ویژگی دوم انقلاب این بوده که شعارها و اهدافش فطری هستند، شعارهای انقلاب ها را نیز عوض کرد، قبلا اگر انقلابی صورت می گرفت برای حقوق، کشاورزی، صنعت و ... بود و شعارها مادی بودند، اما بعد از انقلاب اسلامی هرکجا قیامی صورت گرفت شعارهای آزادی، استقلال، عدالت و استکبارستیزی و... را سر دادند.

انقلاب اسلامی معادلات و موازنات جهانی را به هم زد و محاسبات دنیا را عوض کرد

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه ویژگی سوم انقلاب این است که انقلاب مفهوم قدرت را عوض کرد، در گذشته هرکسی سلاح بیشتر و ارتش قوی تر داشت، پول و ثروت بیشتری داشت ابر قدرت بود، اما انقلاب اسلامی ایران قدرت را در مردم دید، گفت: امروز شما می بینید که دیگر سلاح نظامی جواب نمی دهد، خواست و اراده مردم بالاترین قدرت شده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی معادلات و موازنات جهانی را به هم زد و محاسبات دنیا را عوض کرد، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس معادله دنیا این بود که اگر به صدام کمک کند سه روزه ایران فتح می شود، اما انقلاب اسلامی این معادله را به هم زد، خواستند انقلاب مخملی راه اندازی کنند اما انقلاب اسلامی این معادله را به هم زد، امروز مسئله تحریم را داریم، خیلی از کشورها با تحریم از پای درآمدند اما در انقلاب اسلامی تحریم اثری ندارد.

تمام معادلات و محاسبه ها به نفع انقلاب اسلامی ایران عوض شده است

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه در قضیه انرژی هسته ای، برای خودشان معادله ای داشتند که هیچ کشوری را اجازه ندهند به انرژی هسته ای دست یابد، اما امروز در مورد انرژی سلح آمیز هسته ای ایران کاری از دست آمریکایی ها برنمی آید و معادله عوض شد، افزود: معادله به نفع ایران عوض شد، هیچ صحنه ای را سراغ ندارید که معادله عوض شده باشد و به نفع ما نباشد. حتی از طریق تجاوزات هوایی و دریایی خواستند ورود کنند که بازهم به نفع ما شد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه ویژگی دوم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی این است که یک تحول جهانی و پشتوانه تجربه قوی پشت سر بیانیه است و مطابق با واقع است، اظهار داشت: این بیانیه در حالی صادر شد که از تجربه سنگین چهل ساله برخوردار است و تمام معادلات و محاسبه ها به نفع انقلاب اسلامی ایران عوض شد.

حرکت به سمت پیشرفت و تمدن نوین اسلامی است

وی با بیان اینکه ویژگی سوم این است که در شرایطی بیانیه گام دوم صادر شد که دشمن در عجز و التماس است و ما در اوج قدرت و عزت هستیم، تصریح کرد: ویژگی دیگر این است که هدف از بیانیه گام دوم انقلاب حرکت به سمت پیشرفت و تمدن نوین اسلامی است. در چهل سال دوم به مرحله ای رسیده ایم که باید کارهای تمدنی انجام دهیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه ویژگی پنجم بیانیه گام دوم انقلاب این است که این بیانیه تحلیل صحیحی از گذشته، حال و آینده انقلاب اسلامی ارائه داده است، افزود: وقتی تاریخ گذشته را بررسی می کنیم افتخار است، مقاومت و قناعت و وفاداری و همراهی مردم افتخار است، پیشرفت های صورت گرفته افتخار است.

جهاد کشاورزی در بخش اقتصاد گام دوم باید نقش آفرینی کند

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: در شرایط امروز با چه چالش هایی مواجه هستیم و چه چیزهایی را باید فرصت بدانیم، در بیانیه گام دوم انقلاب روی اقتصاد تاکید شده است. اینجاست که جهاد کشاورزی در بخش اقتصاد گام دوم باید نقش آفرینی کند.

وی با اشاره به اینکه بخش اقتصادی محوری ترین بخش بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، در بیانیه آمده است که ما تهاجم فرهنگی، اقدامات سیاسی و بین المللی دشمن را پشت سر گذاشته ایم، اما امروز با جنگ اقتصادی روبه رو هستیم، گفت: اینجاست که فکر و اندیشه شما کارکنان و فعالان حوزه جهاد کشاورزی موثر است.

امروز نیازمند به این هستیم که انقلاب را به جوانان بسپاریم

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی های بیانیه گام دوم انقلاب سپردن مسئولیت به دست جوانان است، امروز نیازمند به این هستیم که انقلاب را به جوانان بسپاریم، با نوآوری و خلاقیت و توان جدید امور را به دست بگیرند، تصریح کرد: مسئله اصرار بر تمدن سازی بر مبنای دین دیگر ویژگی بیانیه گام دوم انقلاب است. ما می خواهیم تمدن اسلامی بسازیم.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب بر پیشرفت بر اساس توانمندی های داخلی و پرهیز از نگاه به دیگران تاکید دارند، این را هنوز باور نکرده ایم، خیال می کنیم برجام گره ای از مشکلات ما را حل می کند، افزود: آمریکا مشکل ما را حل نمی کند و بلکه دردسرساز است.

وی ارائه شاخص های جدید برای سنجش و ارزیابی انقلاب را دیگر ویژگی بیانیه گام دوم انقلاب برشمرد.

کد خبر 4767766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =