ماجرای خانم بازرس و کیف مشکوکش چه بود؟

حضور حاشیه ساز یکی از بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در سایت هسته ای نطنز به شدت خبرساز شد. اما ماجرا چه بود؟

مجله مهر: هنگام ورود این خانم بازرس به سایت نطنز، تجهیزات کنترلی علامت هشدار وجود مواد الوده کننده را نشان داده است. بازرسان دیگری نیز همراه این خانم بودند، اما دستگاه های کنترلی فقط درمورد او هشدار دادند. بر اساس مقررات بین المللی از ورود خانم بازرس به سایت نطنز جلوگیری و مراتب به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داده شد.

پیش ازکنترل لوازم و کیف خانم بازرس، وی وارد سرویس بهداشتی  شده و پس از آن هشدار دستگاهها متوقف گردید. کنترل سرویس بهداشتی استفاده شده از سوی خانم بازرس بوسیله دستگاههای هشدار دهنده "وجود الودگی مواد خطرناک را تایید کرد.  شواهد موجود از دفع مواد خطرناک هنگام رفتن وی به سرویس بهداشتی  خبر می دهد.

خانم بازرس پس از مواجه شدن با هوشیاری حرفه ای کارشناسان سازمان انرزی اتمی ایران و ناکامی در انتقال مواد خطرناک به سایت نطنز تصمیم گرفت خاک ایران را ترک نماید.

تحقیقات گسترده ایران برای رسیدگی به  اقدام غیر قانونی و ضد امنیتی خانم بازرس و بازیگران پشت پرده این ماجرا ادامه دارد، جنجال امریکا در مورد مواجهه قانونی ایران با خانم بازرس در جلسه پنج شنبه "شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، بخشی از پشت پرده های این سناریوی شکست خورده را اشکار کرد

ایران، فارغ از جوسازی برخی مقامات آژانس و اعضای غربی شورای حکام،ضمن تداوم روند اقدامات و تحقیقات قانونی در مورد این پرونده، نتایج آن را در صورت لزوم  منتشر می‌کند.

کد خبر 4767920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =