کاهش آسیب اجتماعی مرهون آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان است

اهواز- مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: تنها راه کاهش آسیب اجتماعی شروع آموزش مهارت های زندگی اجتماعی از دوره ابتدایی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کورش مودت پیش از ظهر امروز یکشنبه در آیین اختتامیه هفتمین دوره جشنواره استانی نوجوان سالم اظهار کرد: برگزاری جشنواره نوجوان سالم نقش مهمی در ارتقای آگاهی های دانش آموزان نسبت به آسیب های اجتماعی ایفا کرده است.

 وی در ادامه با تاکید بر لزوم تغییر رویکردهای تربیتی در دوره تحصیلی ابتدایی، توضیح داد: دوره ابتدایی به عنوان اساسی ترین دوره تحصیلی باید به آموزش مهارت های زندگی اجتماعی به عنوان اصلی ترین عامل کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه اختصاص یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: امروزه نوع آسیب های اجتماعی و تهدیدهایی که دانش آموزان ما را تهدید می کند نسبت به گذشته تغییر کرده است؛ جشنواره نوجوان سالم با رویکرد تربیتی خود آموزش مهارت های زندگی اجتماعی را به عنوان یک عامل کاهش زای آسیب ها دنبال کرده است.

مودت در عین حال با اظهار اینکه جمهوری اسلامی اقدامات بزرگی در حوزه مبارزه با آسیب های اجتماعی از جمله مواد مخدر انجام داده است، خاطرنشان کرد: عده زیادی از جوانان این مرز و بوم در راه مبارزه با مواد مخدر جان خود را فدا کرده اند و با جان فشانی خود سوداگران مرگ را ناکام گذاشته اند.

وی افزود: در حوزه فرهنگی نیز اقدامات گسترده ای توسط شورای فرهنگی مبارزه با مواد مخدر انجام شده است که آموزش و پرورش به عنوان مهمترین نهاد متولی فرهنگی در جامعه پیشتاز این اقدامات در عرصه فرهنگی کشور است؛ البته برگزاری جشنواره نوجوان سالم از جمله مهمترین اقدامات آموزش و پرورش در این حوزه است.

مودت اضافه کرد: شورای مبارزه با مواد مخدر استان متشکل از دستگاه های زیادی در سطح استان است که مسئولیت مبارزه با مواد مخدر را به عهده دارد که آموزش و پرورش تنها یکی از این اعضای این شورای استانی است؛ با این وجود سنگین ترین وظیفه یعنی فرهنگ سازی در خصوص مبارزه با مواد مخدر را در این شورا بر عهده دارد؛ ضروری است سایر نهادها هم پای مجموعه تعلیم و تربیت استان در امر فرهنگ سازی مشارکت فعال داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با تاکید بر ضرورت توجه به شاخص های کیفی آموزش و پرورش، توضیح داد: رسیدن به شکوفایی و توسعه متوازن مرهون توجه به امر ارتقای شاخص های آموزش و پرورش در عرصه های آموزشی، پرورشی، فضای آموزشی و نیروی انسانی است.

مودت در پایان گفت: از همه متولیان برگزاری این جشنواره استانی تقدیر و تشکر می کنم و امیدوارم با پشتیبانی و مشارکت فعال مردم جامعه بتوانیم شاهد ارتقای شاخص های آموزش و پرورش در همه حوزه ها باشیم.

به گزارش مهر، هفتمین دوره جشنواره استانی نوجوان سالم با حضور ۳۰ هزار اثر از سراسر استان به کار خود خاتمه داد که در نهایت ۱۷۵ اثر به عنوان آثار برگزیده استانی معرفی و تقدیر شدند.

کد خبر 4767922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =