اجاره ساعتی خانه مسافرهای دارای مجوز در همدان مصداق ندارد

همدان - معاون گردشگری میراث فرهنگی همدان گفت: اجاره ساعتی خانه مسافرها توسط شهروندان همدانی به هیچ وجه در مورد خانه مسافرهای دارای مجوز صدق نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی همدان، علی خاکسار از ساماندهی خانه مسافرهای غیرمجاز و کارتن به دست‌ها در استان همدان خبر داد و گفت: موضوع ساماندهی خانه مسافرها یک ماه پیش در شورای گفتگوی دولت به بخش خصوصی استان مطرح و مقرر شد معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آن را پیگیری کند.

علی خاکسار با اشاره به اینکه ضوابط ساماندهی خانه مسافرها از سال ۹۴ به بعد تنظیم شده است، بیان کرد: لیست خانه مسافرهای غیرمجاز همدان به معاونت سیاسی، امنیتی استانداری تحویل شده و به زودی در شورای تأمین مطرح می‌شود.

وی از ارائه طرح پیشنهادی اتحادیه مشاورین املاک همدان به اداره کل میراث فرهنگی مبنی بر ساماندهی خانه مسافرها اظهار بی اطلاعی کرد و یادآور شد: این معاونت طرحی با این مضمون دریافت نکرده است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان درباره اجاره ساعتی خانه مسافرها توسط شهروندان همدانی اظهار کرد: اجاره ساعتی خانه مسافرها توسط شهروندان همدانی به هیچ وجه در مورد خانه مسافرهای دارای مجوز صدق نمی‌کند.

خاکسار ادامه داد: خانه مسافرهای مجاز از لحاظ نرخ نامه، ارائه خدمات و موارد دیگر تحت نظارت کامل ادارات میراث فرهنگی و اماکن هستند و اگر موضوع اجاره ساعتی خانه مسافرهای غیرمجاز واقعیت داشته باشد، دستگاه‌های متولی مانند نیروی انتظامی و دادگستری برخورد خواهند کرد.

وی افزود: اگر شخصی از اجاره ساعتی خانه مسافرهای غیرمجاز در سطح شهر همدان اطلاع دارد به دستگاه‌های مرتبط گزارش دهد چرا که این موضوع چالش اجتماعی محسوب می‌شود که باید مورد پیگیری دستگاه‌های مرتبط قرار گیرد.

خاکسار در پایان با یادآوری اینکه طرح ساماندهی خانه مسافرها در سطح ملی نوشته و مجری طرح در  هر استان تعیین شده است، خاطرنشان کرد: تعداد خانه مسافرهای مجاز استان همدان ۱۰۰ واحد است که از این تعداد، چند واحد در شهرستان‌های ملایر و تویسرکان و بقیه در شهر همدان فعالیت می‌کنند.

کد خبر 4768013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =