حضور ناوگان آمریکایی در خلیج فارس باعث ناامنی شده است

زاهدان- فرمانده‌ مرزبانی ناجا گفت: حضور ناوگان جنگی آمریکا در خلیج فارس باعث ناامنی تجار، صیادان و کشورهای منطقه شده و همگان خواهان خروج این ناوگان هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار قاسم رضایی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در زاهدان اظهار داشت: ملت‌های شمال و جنوب خلیج فارس از حضور ناوگان آمریکایی در خلیج فارس به شدت ناراضی و خواهان خروج این ناوگان از منطقه هستند.

وی ادامه داد: ملت‌های شمال و جنوب خلیج فارس از دیر باز با یکدیگر ارتباطات بسیار خوبی داشته و دارند اما حضور ناوگان جنگی آمریکا در این خلیج باعث ناامنی منطقه شده است.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: حضور ناوگان جنگی آمریکا در منطقه جز نا امنی و شرارت چیز دیگری به همراه ندارد و سازمان ملل به عنوان مدافع حقوق ملت‌ها چرا نسبت به این موضوع ورود پیدا نمی‌کند.

وی بیان کرد: ملث شوم آمریکایی، عبری و تکفیری امنیت تمام کشورهای جهان بویژه حوزه خلیج فارس را برهم زده‌اند.

سردار رضایی اظهار داشت: کمتر کشور اسلامی در دنیا پیدا می‌شود که آمریکا در آن حضور داشته باشد و آثاری جز تباهی و فتنه به همراه نداشته باشد.

وی تاکید کرد: برخی از کشورهای منطقه از قزافی، صدام، حسنی مبارک و محمد رضا پهلوی عبرت بگیرند و دنباله رو سیاست‌های آمریکا نباشند.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: به کشورهایی که دنباله رو سیاست‌های آمریکا در منطقه هستند توصیه می‌کنیم که اینقدر با ملت‌های خود بازی نکنند و بیت المال خودشان را به حلقوم استکبار نریزند زیرا جز تباهی چیز دیگری عاید آنان نخواهد شد.

وی بیان کرد: آمریکا فتنه را در افغانستان شعله ور کرده و هر کجا پا می‌گذارد جز سیاهی و تباهی ارمغان دیگری به همراه ندارد.

ارتباط بسیار خوبی با کشورهای همسایه بویژه امارت برقرار است

سردار رضایی اظهار داشت: امروز ارتباط بسیار خوبی بین جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس بویژه امارات، قطر و کویت برقرار است.

وی ادامه داد: نشست‌های زیادی با فرمانده مرزبانی امارات داشتیم و به توافقات بسیار خوبی نیز رسیده‌ایم.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: توافقات بسیار خوبی با مرزبانی امارات در سطح ملی و منطقه‌ای داشته‌ایم.

وی بیان کرد: روابط بسیار خوبی با ترکیه داریم و مشکلات مرزی با این کشور با تعاملات و نشست‌های مختلف در ۲ سال اخیر برطرف شده است.

سردار رضایی اظهار داشت: با آذربایجان ارتباط بسیار خوبی داریم به طوریکه مرزبانان ۲ کشور در هنگام سال تحویل در نقطه صفر مرزی جشن سال نو را با یکدیگر گرفتند.

وی ادامه داد: همچنین با ترکمنستان ارتباط بسیار خوبی داریم و در بازدید هفته گذشته از مرزهای خراسان شمالی با این کشور شاهد امنیت بسیار خوب این منطقه بودیم.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه ارتباط بسیار خوبی با افغانستان داریم گفت: متاسفانه گروهک‌های تروریستی که از سوریه و عراق رانده شدند به وسیله آمریکا به افغانستان منتقل شدند که این موضوع نگران کننده است.

وی ادامه داد: مرزهای شمالی و شرقی افغانستان هم‌اینک درگیر گروهک‌های تروریستی هستند.

۹هزار تن مواد مخدر در افغانستان امسال تولید می‌شود

سردار رضایی اظهار داشت: بر اساس اعلام سازمان ملل امسال ۹ هزار تن موادمخدر در افغانستان تولید می‌شود که این امر برای جامعه جهانی خبری ناگواری است.

وی ادامه داد: تمام کشورهای دنیا در بحث مبارزه با موادمخدر به طور جدی وارد شوند و تنها برای جمهوری اسلامی این مساله را نگذارند.

فرمانده مرزبانی ناجا اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در راه مبارزه با موادمخدر شهدای زیادی را تقدیم کرده است و با این وجود با تمام توان در این راه مبارزه می‌کند.

وی بیان کرد: تنها مرزبانی جمهوری اسلامی امسال بیش از ۵۷ تن موادمخدر کشفیات داشته که نسبت به مدت مشابه پارسال ۶۰درصد افزایش یافته است.

سردار رضایی اظهار داشت: مرزبانی سیستان و بلوچستان نسبت به پارسال بیشاز ۲.۵ برابر کشفیات موادمخدر داشته است.

وی اظهار داشت: مرزبانی سیستان وبلوچستان در کنار دستگیرهای هدفمند قاچاقچیان موادمخدر تلفات انسانی نداشته و این حکایت از اقتدار این مرزبانی دارد.

پاکستان برای کنترل مرزها ورود خوبی کرده است

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: پاکستان برای کنترل مرزهای خود با جمهوری اسلامی ورود خوبی کرده که امیدواریم این حضور تداوم داشته باشد تا مردم دو سوی مرز از امنیت کامل برخوردار شوند.

وی بیان کرد: رده‌های مختلف مرزبانی پاکستان به صحنه آمده‌اند و مرزها را به صورت مشترک کنترل می‌کنیم.

سردار رضایی اظهار داشت: هنوز بخشی از گروهک‌های تروریستی و افرادی که تحت تعقیب قضایی هستند در پاکستان حضور دارند که دولت این کشور باید ورود جدی نسبت به این مساله داشته باشد.

وی تاکید کرد: دولت پاکستان مزدورانی را که برای آمریکا و برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس کار میکنند و باعث ناامنی منطقه می‌شوند را باید ریشه کن کند.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: کسانی که فریب دشمن را خورده و از قوانین مرزی جمهوری اسلامی عدول کرده‌اند به آغوش گرم ایران اسلامی بازگردند.

وی تاکید کرد: این افراد تا کی می‌خواهند به شرارت ادامه دهند و باعث سرشکستی خانواده و ایل و تبار خود شوند.

سردار رضایی ادامه داد: تا دیر نشده برگردند و دست از شرارت بردارند چون عاقبت خلاف و شرارت جز پشیمانی چیز دیگری به همراه ندارد.

وی بیان کرد: ما خادمان مردم بویژه مرزنشینان هستیم و رفاه، آسایش و امنیت آنان را از خودمان میدانیم

کد خبر 4768026

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =