سند زیست بوم فضای مجازی در حال تدوین است

کرمان - معاون وزیر کشور از تدوین سند زیست بوم فضای مجازی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید درخشان‌نیا صبح یکشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر کل جدید ثبت احوال استان کرمان بیان داشت: اگر عنایت خداوند با ما همراه نباشد ما بندگان موفق نخواهیم شد.

وی افزود: سازمان ثبت احوال به سرعت راه توسعه و پیشرفت را در سال‌های اخیر طی می‌کند و موفقیت‌هایی در این زمینه داشتیم.

معاون وزیر کشور و رئیس ثبت احوال کشور گفت: سازمان ثبت احوال در سال ۱۳۹۵ در جشنواره شهید رجایی در شاخص‌های اجتماعی و اختصاصی رتبه برتر را کسب کرده همچنین امسال هم در میزان رضایت مندی مردم ما تنها سازمانی بودیم حائز رتبه شدیم. 

 درخشان‌نیا تصریح کرد: سازمان ثبت احوال در شاخص‌های عمومی و کسب رضایت مندی مردم با بیش از ۷۵ درصد آرا رتبه برتر را کسب کرده همچنین در ارائه آمار درست ما رتبه برتر را کسب کردیم.

وی افزود: ثبت احوال می‌تواند در ماه دو میلیون و ۵۰۰ هزار کارت ملی هوشمند صادر کند ضمن این که سایر دستگاه‌ها باید در تامین کارت به ما کمک کنند.

معاون وزیر کشور و رئیس ثبت احوال کشور یادآور شد: قانون ثبت احوال سال‌هاست که تغییر نکرده و در حال حاضر به این نتیجه رسیدیم که قانون باید اصلاح شود نه این که تغییر کند.

درخشان‌نیا گفت: لازم داشتیم متناسب با تحولات کشور قانون را اصلاح کنیم بنابراین توسط موسسه پژوهشی با نظرخواهی تمامی مدیران ثبت احوال مجموعه‌ بزرگی تالیف شد که تقدیم دولت می‌شود.

وی افزود: تکمیل اطلاعات جنبه حیاتی برای کشور دارد لذا ما این ظرفیت را داریم که در ثانیه ۱۰ هزار استعلام را پاسخ دهیم، بیش از ۲۰۰ سازمان از سازمان برخط کشور استعلام می‌گیرند و سازمان ثبت اسناد سنگ محک برای راستی آزمایی همه دستگاه‌ها شده است برای همین کوچکترین اشتباه به اعتماد مردم خدشه وارد می‌کند.

درخشان‌نیا گفت: در سال بیش از ۳۰ میلیون نفر به ما مراجعه می‌کنند که این نشان از حسن اعتماد مردم به این سازمان است.  

وی افزود: رونمایی از سامانه تغییر نشانی اتفاق خوبی بود که توسط ثبت احوال انجام شد که افراد به صورت رایگان وارد آن می‌شوند و نشانی جدید خود را اعلام می‌کنند.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: جابجایی جمعیت و مهاجرت بین شهری آماری است که می‌تواند برای مسئولان و برنامه‌ریزان کشور اهمیت داشته باشد بنابراین یکی از بازوهای ثبت احوال و جزو برنامه‌های ما قرار دارد بحث آماری جمعیت و ثبت وقایع چهارگانه است.

وی اظهار داشت: سند زیست بوم و نقش ثبت بسیار مهم است و مدیران باید تلاش کنند تا در حوزه فناوری اطلاعات اداره ثبت جایگاه خود را داشته باشد و اگر می‌خواهد دولت الکترونیک محقق شود این کار به وسیله کارت هوشمند و اطلاعات ثبت شده است.

درخشان‌نیا تصریح کرد: در حال حاضر سند زیست بوم فضای مجازی در حال تدوین است همچنین امضا الکترونیکی که در کارت‌های هوشمند پیش‌بینی شده بسیار مهم است.

وی یادآور شد: مدیران کرمان جزو بهترین مدیران کشور هستند که با اطمینان می‌توان سمت و مسئولیتی به آنان بسپاریم که نمونه آن آقای زین‌الصالحین می‌باشد.

درخشان‌نیا گفت: تیم سازمان ثبت احوال تاکنون زیر بار فشار بیرونی نرفته است که نیرویی از بیرون سازمان بیاوریم زیرا معتقدیم باید از مدیران خود سازمان استفاده کنیم ثبت احوال کار فوق العاده تخصصی است بنابراین خود بدنه باید تشویق شود و چرخشی در جریان مدیریت قرار گیرد که رصد می‌کنیم تا بهترین‌ها انتخاب شوند برنامه ما تاکنون چنین بوده و وزیر کشور نیز حمایت کرده است.

معاون وزیر کشور گفت: از مدیر جدید جوان می‌خواهم خوشرو، اخلاق مدار باشند زیرا اخلاق محوری در سازمان خیلی کلیدی است و از ایشان میخواهم احترام به همکاران را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی در پایان به موضوع انتخابات اشاره کرد و افزود: انتخابات برای ما خیلی مهم است و بر اساس این انتخابات دشمن تصمیم می گیرد فشارها را ادامه دهد یا خیر؛ بنابراین  شعار و راهبرد ما سلامت انتخابات، امنیت و بی طرفی است که بسیار مهم می‌باشد و ان شاالله شاهد مشارکت هر چه بیشتر مردم در صحنه انتخابات باشیم.

در این مراسم از زحمات «حسین زین‌الصالحین» مدیر کل سابق ثبت احوال تقدیر شد و «محمد قاسمی» به عنوان مدیر کل جدید ثبت احوال استان کرمان معرفی شد.

کد خبر 4768068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =