اصلی ترین اولویت آموزش و پرورش مهارت آموزی دانش آموزان است

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه و کاردانش گفت: اصلی ترین اولویت آموزش و پرورش مهارت آموزی دانش آموزان در مقاطع تحصیلی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید مصطفی آذرکیش مدیرکل دفتر آموزش متوسطه و کاردانش وزارت آموزش و پرورش ظهر امروز در نشست خبری همایش سراسری «پنجه‌های کارآمد-سربازان ماهر» اظهار کرد: وزارت آموزش پرورش به عنوان مهمترین نهاد تعلیم و تربیت برای رسیدن دانش آموزان ما فعالیت می‌کند.

وی افزود: یکی از تکالیفی که برای برنامه‌ها بالادستی وجود دارد مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی در اهداف سند تحول آموزش و پرورش است.

آذرکیش گفت: ستادکل از جمله نهادهایی تاثیرگزار است که در این راستا اقدام کرده است.

وی ادامه داد: حدود بیش از ۱۴ میلیون دانش آموز و در جمع بیش از  ۹۰۰ هزار فرهنگی جامعه هدف ما است.

آذرکیش بیان کرد: گام‌های در نظر گرفته در این همایش قبل، حین و بعد از خدمت را در بر می گیرد، بر همین اساس تفاهمنامه‌ای بین ستادکل و آموزش و پرورش بسته شد.

آذرکیش گفت: ۷ هزار و ۱۰۰ هنرستان فنی حرفه ای و کاردانش با  جمعیت ۹۴۵ هزار دانش آموز داریم که ۳۷ درصد از این جمعیت دختر و ۶۳ درصد پسر هستند.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه و کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: مهمترین و اصلی ترین اولویت آموزش و پرورش مهارت آموزی دانش آموزان در مقاطع تحصیلی است.

آذرکیش ادامه داد: در کنار آموزش‌های هنرستانی درس کار و فناوری و درس فرهنگ و هنر از دوره ابتدایی وارد مجموعه دروس اصلی دانش آموزان شده است که بیش از ۳۰ پودمان را دانش آموزان آموزش می بینند.

وی گفت: بیش از ۳ میلیون دانش آموز ما درس کاروفناوری و فرهنگ و هنر را آموزش می‌بینند و در کنار دو محور قبلی پروژه‌های تکمیل مهارت داریم که برای تعمیق یادگیری است.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه و کاردانش وزارت آموزش و پرورش افزود: دانش آموزان متوسط اول با جمعیتی بیش از ۴۴۰ هزار نفر در قالب ۲۳۷ پودمان آموزش‌های مهارتی را در متوسطه اول می‌بینند.

آذرکیش گفت: طرحی با عنوان ایران مهارت در حال اجرا است و در کنار آن طرح خود اتکایی در کنار پودمان با هدف مهارت آموزی دانش آموزان مدارس شبانه روزی در حال اجرا است.

کد خبر 4768109

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =