تحریم ها بهترین فرصت برای رسیدن به استقلال اقتصادی هستند

سنندج - وزیر کشور پیشرفت در زمینه‌های مختلف را از برکات جنگ دانست و گفت: تحریم ها بهترین فرصت برای توسعه اقتصادی کشور به شمار می روند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی‌فضلی ظهر امروز در همایش پیامبر اعظم(ص)،  رهبری، اتحاد ملی و اقتدار امت اسلامی که در مرکز بزرگ اسلامی این شهر با حضور علمای شیعه و سنی استان برگزار شد، با تبریک ایام مبارک هفته وحدت اظهار داشت: انشاء الله خداوند متعال توفیق و معرفت درک راه ائمه اطهار را به همه ما عنایت فرماید.

وی با بیان اینکه بازگشت به گذشته و سیری در گذشته از ویژگی‌های برجسته انسان است، ادامه داد:این موهبت بزرگی است که خداوند به انسان عطا فرموده و این موهبت برای این است که ما بتوانیم از گذشته عبرت بگیریم و بر مبنای آن بتوانیم آینده را بسازیم.

وزیر کشور گفت: اگر به هزار و 470 سال قبل و روز تولد پیامبر اکرم(ص) برگردیم و و در طی زمان جلو بیاییم و همه وقایع تاریخی را رصد کنیم خواهیم دید که دین اسلام و آموزه ها و سیره پیامبر اکرم  علی‌رغم مخالفت‌ها، ممانعت ها، زورگرایی ها و تزویرگری ها  توانسته در مراحل مختلف روشن‌تر، شفاف‌تر و موثرتر در برابر دشمنان بیش از 1400 سال ایفای نقش کند.

 رحمانی‌فضلی اظهار داشت: انطباق اسلام بر فطرت و عقل و جان انسان یکی از دلایل ماندگاری دین اسلام بوده و همه پاسخ‌ها را برای نیازهای انسان در بطن خود قرار داده و انسان را هدایت و متعالی می‌سازد.

وی بیان کرد: در این ایام به برکت هفته وحدت دور هم جمع شده تا میثاق‌ها را تازه کنیم اما باید یک مراجعه به خود و تفکرات و اعتقادات خود در این روزها داشته و شکرگزار خداوند عالم باشیم که پیرو چنین دین و رسولی بوده و توفیق پیدا کرده ایم که بر اساس اسلام و سیره و سنت پیامبر اکرم حکومت ایجاد کنیم.

وی اظهار کرد: هیچ کدام از حکومت‌های مبتنی بر زور و ثروت باقی نمانده اند و در شرایطی که همه قبول مادی بشری ادعاهای خود را در خصوص نحوه اداره جهان انسانی مورد آزمون قرار دادند، دین اسلام با وجود فراز و نشیب زیاد و گذر از این سختی ها سرزنده‌تر و نویدبخش‌تر از قبل در حال حرکت است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: جهان‌بینی‌های مادی که غلبه اصلی بر حکومت های این نوع جهان بینی هستند در برابر نیاز و خواست دل و روح بلند انسانها و جستجوگری تعالی انسان‌ها ناتوانند.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه اساس لیبرالیسم، ظلم ، کشتار و جمع‌آوری ثروت است، ادامه داد: امروز همه انسان‌ها دنبال تعالی هستند چون جان و دل و عقل پاک انسان‌ها به دنبال تعالی است.

وی گفت: فلسفه تفکر مادی برخواسته از عقل محدود انسان بوده و قدم های قبلی خود را نقض می نماید در حالی که فلسفه حیات و زندگی و عرفان واقعی انسان، تنها اسلام است چراکه مبتنی بر جان و وجود انسان‌هاست.

وی اظهار داشت: ظاهر مقابله کنونی در دنیا بر اساس امور مادی، ثروت‌اندوزی و مصالحی که بر مبنای لیبرالیسم بوده اما ایدئولوژی حاکم برآنها به مثابه مادی است و همه آنها ناتوانی خود را در عمل اثبات کرده و در درون خود با حق و باطل مواجه هستند.

رحمانی‌فضلی اساس رشد و پیشرفت دشمن را بر مبنای استثمار ملت‌های مختلف با زور و ظلم دانست و ادامه داد: دین اسلام، دین معرفت ،عدالت، برابری، اخلاق، و مهربانی است وو با ظلم و تاریکی مقابله می کند که این ویژگی‌ها مخالف ایدئولوژی‌های جهانبینی لیبرالیستی است.

وی گفت:  مادی‌گرایان بر مبانی دینی ما مسلط بوده و تجربه نفوذ اسلام را دیده‌اند، و بعد از مطرح شدن اصل عدالت، سوسیالیسم رشد کرده چراکه مردم طالب عدالت بودند.

وی با بیان اینکه‌ رشد تفکرات و اندیشه‌ها و نیاز بشری به امور زمینه اندیشه‌های ناب الهی را مستعد می سازد ، افزود: با پیراستن حواشی و رجوع به اصل آن که سنت و سیره است، بر جان جهانیان بنشانیم.

وزیر کشور مقابله و استقامت دشمنان با انقلاب اسلامی را یکی از توطئه‌های 40 ساله بدخواهان دانست و افزود: دسترسی به نفت  و قدرت داشتن انرژی‌های نو،تکنولوژی‌های خطوط معدنی علت و بهانه دشمنی با ایران بوده اما دلیل اصلی مبارزه ایران علیه باطل است.

وزیر کشور با بیان اینکه دشمنان اسلام هر نوع توطئه‌ای از سیاسی، امنیتی، اقتصادی و غیره را علیه کشور ما اعمال کرده‌اند ، گفت: ما با تکیه بر نیروی ایمان و توان داخلی توانسته‌ایم تمام این توطئه‌ها را پشت سر بگذاریم و توانسته‌ایم مقابله دشمن با انقلاب را به فرصت‌ها تبدیل کنیم.

رحمانی‌فضلی پیشرفت در زمینه‌های مختلف را نتیجه برکات جنگ دانست و اضافه کرد: تحریم‌ها سکویی برای خود کفایی و استقلال اقتصادی قرار داده ایم.

وی با اشاره به اینکه ایمان مردم ، اثر دین و اخلاص شهدا و اراده و مقاومت ملت موجب شده تا  در مسائل منطقه‌ای هم دست بالا داشته باشیم ، افزود: مگر اینها با جریانات انحرافی خشونت طلب ، خونریزی ، آموزش ، کمکهای مالی و تبلیغاتی  تلاش نکردند ایران‌هراسی را در منطقه ایجاد کنند، الان چگونه می‌خواهند در مسائل منطقه‌ای با آنها مذاکره کنیم.

رحمانی‌فضلی مقاومت در مسیر حق را دلیل رسیدن به این سطح از موفقیت دانست و گفت: مگر اینها جریانات خشن‌طلب خون‌ریز را با اطلاعات، آموزش و کمک‌های مالی و تسلیحاتی ایجاد نکردند، اینها یقین داشتند جریان داعش بر مبنای تئوری دین علیه دین جریان زلال و شفاف دین را در منطقه متوقف کردند.

وی با بیان اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب، اربعین یک موضوع شیعی و سنی و و زبانی و جغرافیای  نیست بلکه موضوعی انسانی است، ادامه داد:  اربعین یک جریان عظیم فرهنگی با پیام دوستی، وحدت و مهربانی با هدف تعالی انسانها با مشارکت میلیون‌ها مسلمان شیعه و سنی است.

رحمانی‌فضلی با تاکید بر یار و یاور بودن ارزشهای الهی، گفت: قول خدا حق است و وحدت یک مسئله عقلی و تاریخی است به دلیل اینکه ما ضرورت‌ها و اهمیت و موانع وحدت را بشناسیم و در صدد حذف این موانع برآییم.

کد خبر 4768117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =