مقدمات ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس در خرم‌آباد فراهم شده است

خرم‌آباد- فرماندار خرم‌آباد با اشاره به آغاز فرآیند ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس از ۱۰ آذرماه گفت: مقدمات کار را فراهم کرده‌ایم و به استقبال این پروژه بسیار مهم و حساس می‌رویم.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر طولابی امروز یکشنبه در شورای اداری خرم آباد با اشاره به اینکه انتخابات بسیار مهم و حساس مجلس شورای اسلامی را داریم که اولین انتخابات در گام دوم انقلاب محسوب می شود، اظهار داشت: از بعد داخلی و خارجی این انتخابات بسیار حائز اهمیت است و به عنوان یک پروژه ملی برای کشور محسوب می شود.

باید فضا را فراهم کنیم تا همه گروه ها و احزاب سیاسی در عرصه انتخابات حضور فعال داشته باشند

وی با بیان اینکه همه ما وظیفه داریم بستر و مقدمات برگزاری هرچه باشکوه تر این انتخابات را فراهم کنیم و زمینه را برای حضور همه کسانی که در خود توانمندی لازم را می بینند فراهم کنیم، تصریح کرد: باید فضا را فراهم کنیم تا همه گروه ها و احزاب سیاسی در عرصه انتخابات حضور فعال داشته باشند و مشارکت حداکثری را تحقق ببخشند.

فرماندار خرم آباد با تاکید بر اینکه آنچه می تواند اعتماد مردم را جلب کند حفظ بی طرفی و عدم جانبداری دست اندرکاران انتخابات است، افزود: قانون کلید واژه اصلی انتخابات محسوب می شود و سیاست دولت و نظام هم سه موضوع و اصل اساسی است، سلامت، امنیت و مشارکت حداکثری در انتخابات.

مبنا و معیار ما همواره قانون بوده است

طولابی با اشاره به اینکه ماهم باید مبنا را بر اجرای قانون بگذاریم و چنانچه قانونمند حرکت کنیم قطعا این سه هدف محقق می شود، گفت: مبنا و معیار ما همواره قانون بوده است، بایستی به گونه ای حرکت کنیم که کوچکترین شائبه ای در بحث برگزاری انتخابات از ناحیه مجریان که فرمانداری ها و بخشداری ها هستند به وجود نیاید.

وی با بیان اینکه هم اکنون در آستانه شروع کار اجرایی انتخابات هستیم و از ۱۰ آذرماه ثبت نام از داوطلبان به عمل می آید، تصریح کرد: ما با کمک همکاران مقدمات کار را فراهم کرده ایم و به استقبال این پروژه بسیار مهم و حساس می رویم.

همه دستگاه ها مکلف هستند امکانات لازم برای برگزاری مطلوب انتخابات را در اختیار بگذارند

فرماندار خرم آباد با تاکید بر اینکه همه دستگاه ها مکلف هستند امکانات لازم برای برگزاری مطلوب انتخابات را در اختیار بگذارند، افزود: انتظار می رود همه دوستان همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند. از نظر امکانات خودرویی و تجهیزات اداری و نیروی انسانی انتظار می رود همکاری شود.

طولابی با اشاره به اینکه چنانچه مجریان و دست اندرکاران انتخابات قانون را رعایت نکنند، قانون پیش بینی لازم را کرده و برخورد خواهد شد، گفت: از هم اکنون اجازه ندهید کسانی بخواهند بهره برداری خاص داشته باشند و از امکانات سوء استفاده از اموال اداری را داشته باشند.

نباید اجازه دهید این شائبه ایجاد شود که مدیر یا مسئولی متهم به جانبداری از کسی شود

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهید این شائبه ایجاد شود که مدیر یا مسئولی متهم به جانبداری از کسی شود و یا امکانات اداری را در اختیار داوطلبان انتخابات قرار دهد.

فرماندار خرم آباد گفت: ما موارد را رصد می کنیم، شورای تامین فعال است و ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در دادگستری نیز فعال شده است.

طولابی با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه نیز از ارکان برگزاری انتخابات هستند، حفظ آرامش و امنیت مردم در اولویت است، نباید با حرکات جنجالی شرایطی به وجود آید که آرامش مردم مخدوش شود، افزود: همه ارکان ها باید مبنای کار خود را قانون قرار دهند.

کد خبر 4768119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =