هوای اصفهان در وضعیت سالم ثبت شد/ شاخص کیفی ۸۹

اصفهان - رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز در وضعیت سالم ثبت شد.

بابک صادقیان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: نسبت به دو روز گذشته بر شدت بار آلاینده‌های جوی اصفهان افزوده شده است اما کیفیت هوای اصفهان امروز در وضعیت سالم ثبت شد.

وی با بیان اینکه میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۱ صبح امروز به ۸۹ رسیده است، ابراز داشت: هوای امروز اصفهان در یکی از ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهر اصفهان یعنی ایستگاه میدان احمدآباد با  شاخص کیفی ۱۱۲ در وضعیت ناسالم گزارش شده است.

رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه کیفیت هوا در خیابان رودکی با شاخص کیفی ۷۰ و خیابان دانشگاه ۸۲ در وضعیت سالم است، ابراز داشت: همچنین کیفیت هوا در خیابان پروین با شاخص کیفی ۸۷، استانداری ۹۲ و خیابان خرازی در وضعیت سالم گزارش شد.

کیفیت هوای شهرستانهای استان اصفهان در وضعیت زرد

وی با بیان اینکه در تمامی ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهرستانها کیفی هوا در وضعیت زرد ثبت شده است، بیان داشت: میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان در شاهین شهر با ۶۴، مبار که ۹۹ و سجزی ۸۴ در وضعیت سالم گزارش شد و کاشان و نجف آباد نیز در وضعیت زرد است.

رئیس امور آزمایشگاه‌های استان اصفهان تاکید کرد: شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و بالاتر از ۳۰۰ نشانه هوای خطرناک است.

کد خبر 4768374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =