نجات کشور در مقابل تحریم‌ها مرهون حرکت در مسیر پیامبر اکرم است

یزدـ وزیر اطلاعات با اشاره به استقامت پیامبر اکرم (ص) در مسیر ترویج دین گفت: اگر کشور ما نیز امروز در برابر تحریم ها نجات یافته، مرهون حرکت مردم در مسیر پیامبر اکرم است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمود علوی عصر یکشنبه در مراسم افتتاح پروژه های شهرستان بهاباد با اشاره به اینکه شهرستان بهاباد ممکن است کوچک باشد اما همتی که در مردم وجود دارد آن را به یک شهرستان آباد تبدیل کرده است.

وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی با خون فرزندان شما مردم جان گرفته و در برابر شهدای عزیز بهاباد دست ادب به سینه می گیریم و امیدواریم تا پایان عمر در مسیر شهدا باشیم.

علوی بیان کرد: اگر امروز دنیای غرب پیشرفتی کرده نتیجه کار پیامبر اسلام است که نور علم و دانش را بر جامعه بشریت تاباند اما ما حق پیامبر را ادا نکردیم، پیامبر دنیا را از ظلمت و جهل و وحشی‌گری نجات داد و دروازه تمدن را به روی انسانها و بشریت گشود و امروز از برکات علم و دانشی که پیامبر درب آن را به روی انسانها گشود، بهره می بریم.

وی افزود: ما امروز شادیم به ایام ولادت پیامبر اسلام، پیامبر ما با شرایط سختی رسالت نبوت و پیامبری خود را آغاز کرد و آنقدر اذیت و آزار دید که خودشان فرمودند که هیچ پیامبری به اندازه من اذیت نشد.

علوی با اشاره به استقامت پیامبر در برابر همه دشواری ها عنوان کرد: سختی ها و دشواری ها پیامبر را مایوس نکرد و خداوند متعال نیز به ایستادگی او و ملتش، نتیجه خوبی داد.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه خداوند متعال در قرآن کریم فرموده هر کس در مسیر حق استقامت کند، خداوند به او پاداش می دهد، خاطرنشان کرد: ملت ما نیز همین پاداش را دریافت کرده و امروز اسلام و انقلاب ما در سراسر جهان سایه افکنده است.

علوی ادامه داد: انقلاب اسلامی ما نیز بار دیگر اسلام را در جهان به عنوان دینی که می تواند رهایی بخش باشد، مطرح کرد و دشمنان انقلاب در برابر ما صف آرایی کردند و آنچه ما را نجات داد، همان استقامت و مقاومتی بود که از پیامبر خدا یاد گرفتیم.

وی تاکید کرد: امروز در برابر سختی های دشمنان باید به فرموده رهبری مقاومت کنیم و با این مقاومت است که می توانیم در برابر دشمن بایستیم، اگر دشمن ما را تحریم کرده و فکر می کند با این تحریم ها کشور ما از هم می پاشد، کور خوانده است.

علوی افزود: آنها حتی می گفتند که انقلاب ایران جشن ۴۰ سالگی خود را برگزار نخواهد کرد اما برگزار کردیم و شرمندگی و تعجب برای دشمنان ما باقی مانده و این موضوع به برکت حرکت در مسیر پیامبر اسلام محقق شده است.

وی بیان کرد: در شرایطی که مشکلات اقتصادی بسیار جدی شد و دشمن نیز برای آن برنامه ریزی داشت، دیدیم که استقامت مردم، همه نقشه های دشمنان ما را نقش بر آب کرد.

کد خبر 4768392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =