تئاتر کودک و نوجوان در سطح درک مخاطب ساخته شود

همدان - یک هنرمند عرصه تئاتر با بیان اینکه تئاتر کودک و نوجوان باید در سطح درک مخاطب ساخته شود، گفت: زبان، تفکر و دغدغه کودکان را باید شناخت تا تئاتر بر ذهن آنها تاثیرگذار باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهرداد کاووسی حسینی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آثار حاضر در جشنواره تئاتر، هر دوره نسبت به دوره قبل از لحاظ هنری پیشرفت قابل توجهی دارد، اظهار کرد: با توجه به اینکه همدان پایلوت تئاتر کودک و نوجوان در کشور است، ساخت نمایش، آموزش و دغدغه‌مندی در این حوزه بیشتر است و همین تأثیر بسزایی در رشد تئاتر این استان دارد.

وی با اشاره به بازخوردهای اجتماعی مثبت نمایش‌های اجرا شده در جشنواره، یادآور شد: در این ایام فضای شور و نشاط و شادی در همدان قابل توجه است.

کاووسی حسینی همچنین تصریح کرد: طی سال فرصت برای حضور هنرمندان در تهران و تماشای آثار مطرح و یا نمایش‌های بین‌المللی محدود است و همه هنرمندان نمی‌توانند در تهران حضور یابند و آثار را ببینند اما جشنواره این فرصت را برای دیدن نمایش و در نتیجه رشد و پیشرفت شرکت‌کنندگان فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه گروه کودک و نوجوان بخش مهمی از تئاتر را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: تئاتر، کودکان و نوجوانان را به سمت سالن‌ها هدایت می‌کند و خانواده‌ها نیز همراه آنها هستند.

این هنرمند تئاتر با تأکید بر اثرگذاری جشنواره در افزایش مخاطبان تئاتر در همدان، گفت: امروز اقشار مختلف مردم، به سمت سالن‌های تئاتر می‌آیند که این استقبال را مدیون جشنواره تئاتر کودک و نوجوان هستیم.

وی با بیان اینکه تئاتر باید در سطح درک کودکان ساخته شود، اظهار کرد: باید کودکان را در نمایش با خود همراه کنیم و زبان، تفکر و دغدغه آنها را بشناسیم تا بتوانیم بر ذهن آنها اثر بگذاریم.

کاووسی حسینی در ادامه یادآور شد: در تئاتر بزرگسال، افراد می‌توانند در خصوص محتوا فکر کنند اما کودک باید در حین اجرا، پیام مورد نظر را دریافت کند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه هنرمندان همدان در ساخت آثار خود به روانشناسی توجه می‌کنند، گفت: اهالی تئاتر در همدان از دغدغه‌مندی در خصوص کودکان و نوجوانان برخوردار هستند و بر این موضوع واقف هستند که روانشناسی کودک پیش از هر چیزی در تولید نمایش کودک و نوجوان اهمیت دارد.

وی خاطرنشان کرد: کودک امروز کودک دنیای ارتباطات است و هنرمند باید در آثار خود این موضوع را جدی بگیرد تا بتواند بر ذهن کودکان و نوجوانان نسل حاضر اثر بگذارد.

کاووسی حسینی گفت: برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان، تعداد مخاطبان این هنر را به شکل قابل توجهی افزایش داد و زمینه آشتی خانواده‌های همدانی با تئاتر شد.
 

کد خبر 4768505

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =