هنر تئاتر مهم‌ترین ابزار فرهنگ‌سازی در جامعه است

قم - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم تئاتر را از هنرهای پر ظرفیت و تأثیرگذار دانست و گفت: هنر تئاتر مادر همه هنرهاست و نقش مؤثری در فرهنگ‌سازی جامعه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی حسینی کاشانی بعد از ظهر یکشنبه در نشست خبری که در تالار جلسات شهید آوینی قم برگزار شد، به ضرورت تدوین چشم انداز تئاتر قم اشاره و اظهار کرد: در قالب شوراهای سیاست‌گذاری استان در بخش‌های گوناگون با حضور اساتید و پیشکسوتان هنر نمایش استان قم، جلسات مختلفی برای تدوین این سند برگزار شده است.

وی در ادامه با تبیین وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فرهنگ‌سازی یکی از مهم‌ترین وظایف و مطالبه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که اگر این فرهنگ‌سازی با استفاده از ابزار هنر انجام شود، تأثیر بهتری خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، بر افزایش شناخت مخاطبان با فرهنگ‌سازی گفت: استفاده از ابزار هنر برای فرهنگ‌سازی در جامعه گاهی اوقات کار چندین سخنرانی را انجام می‌دهد که نشان از قدرت هنر در جامعه است.

وی، تئاتر را هنری زنده و مادر هنرها ذکر و بیان کرد: تئاتر یکی از هنرهای پر ظرفیت و تأثیرگذار است که باید مورد حمایت و پشتیبانی جدی‌ قرار بگیرد.

حسینی کاشانی اضافه کرد: هنرمندان قمی دغدغه‌های فرهنگی دارند و در راستای تقویت ارزش‌های دینی گام برمی‌دارند و می‌توان گفت که با دیدگاه موشکافانه به موضوع‌های اجتماعی توجه دارند که این بینش نیز باید بیش از پیش تقویت شود.

وی با بیان اینکه هنرمندان قمی همواره خود را وامدار شهدا می‌دانند، تصریح کرد: هنرمندان قمی خود را موظف به حرکت در مسیر فرهنگ‌سازی در حوزه‌های ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت و سبک زندگی ایرانی اسلامی می‌دانند که در همین مسیر نیز به تولید آثار هنری اقدام می‌کنند.

افزایش استقبال مردم قم به هنر تئاتر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از افزایش استقبال مردم قم به هنر تئاتر خبر داد و گفت: آشنایی مردم با تئاتر از اهداف و اولویت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم است که در همین راستا می‌شود به افزایش فروش بلیت نمایش‌ها اشاره کرد و ادامه این روند چشم انداز روشنی را به دنبال دارد.

وی دیگر اولویت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را تقویت نمایشنامه نویسی و ارتقاء کیفی در حوزه نمایشنامه دانست و بیان کرد: حمایت از نمایش‌ها و نمایشنامه‌ها با موضوع‌های ارزشی و دینی به ویژه در حوزه عفاف و حجاب در اولویت قرار دارد.

حسینی کاشانی با اشاره به اثرگذاری تئاتر خیابانی در فرهنگ‌سازی گفت: توجه به تئاتر خیابانی از جمله موضوعاتی است که باید در استان بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

کد خبر 4768510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =