۶۷ هزار بهره بردار کشاورزی در استان ایلام فعالیت می کنند

ایلام - مدیر کل تعاون روستایی استان ایلام گفت: ۶۷ هزار بهره بردار کشاورزی در استان ایلام فعالیت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدناصر ناصری روز یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: ۶۷هزار بهره بردار در استان ایلام فعالیت می کنند که از این تعداد تنها ۳۴هزار پروانه بهره برداری وپروانه صنعتی صادر شده است.

وی گفت: تعاون روستایی وظیفه نظارت بر شبکه، حمایت از شبکه وهدایت شبکه را به عهده دارد که در استان ایلام اقدمات بسیار مفیدی در این راستا صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: تعاونی های روستایی چند منظوره بوده و به فعالیت های مختلف خدماتی، تولیدی، بازرگانی و ترویجی می پردازند که این فعالیتها در راستای اهداف و سیاستهای حمایتی دولت در جهت توسعه بخش کشاورزی و حمایت از روستاییان است.

مدیر کل تعاون روستایی استان ایلام اظهار داشت: تامین و  توزیع کود شیمیایی، توزیع سایر نهاده های کشاورزی نظیر سموم دفع آفات، بذور گیاهی، ماشین آلات کشاورزی و قطعات یدکی آنها از طریق این تعاونیها صورت می پذیرد واجرای این اقدمات در راستای خدمات رسانی به معیشت مردم روستا ها است‌

وی بیان اینکه در سازمان تعاون روستایی ۱۷خدمت مصوب داریم، گفت: یکی از وظایف مهم که به تعاون روستایی محول شده بحث نظام های بهره برداری است، باتوجه به انقلاب آبی وخاکی که در سطح استان صورت گرفته است ودر این راستا شرکت های تعاونی تولید وشرکت های سهامی زراعی استقرار پیدا کردند وبحث توانمندسازی شرکت های تعاونی ، تولید سهامی زارعی وکشت صنعت ها در دستور کار قرار گرفته است تا در راستای ارتقای تولید وکمک وکشاورزان منطقه اقدمات موثری صورت بگیرد.

ناصری گفت: یکی از مهترین اهداف این طرح توانمند سازی روستاییان، کمک به در آمد آنها، جلوگیری از مهاجر به شهر ها  وایجاد اشتغال پایدار وتولید پایدار در مناطق روستایی است.

وی بیان داشت: اجرای سه طرح ملی سامانه گرمسیری، طرح ۵۵۰هزار هکتاری مقام معظم رهبری وآب های مرزی سبب شده در حوزه آب خاک استان انقلاب عظیمی صورت بگیرد وتاکنون ۸هزار هکتار از اراضی استان تحت پوشش این شبکه ها قرار گرفته اند و در آینده نزدیک به ۱۲۰هزار هکتار افزیش پیدا خواهد کرد.

مدیر کل تعاون روستایی استان ایلام گفت: در کل استان ۳۲مرکز خرید با تجهیزات استاندار وجود دارد ودر فصول مختلف کار خرید های محصولات کشاورزی را عهده دار هستند.

وی گفت: نظارت بر واحد های حسابرسی وشبکه های تعاونی از جمله موضوعات مهمی است که مستمر دنبال می کنیم.

ناصری اظهارداشت: خوشبختانه با کمک بانک مرکزی وگشایش یک خط اعتباری مشکل سپرده گذاران خوش طلایی در استان حل شد و سال گذشته ۱۰میلیارد تومان به سپرده گذار ها تا سقف ۳۰میلیون تومان پرداخت شده است.

 وی بیان داشت: احکام اعضای هئیت مدیره صادر شده و بنا به رای صادره اعضای هئیت مدیره به جزای نقدی ، حبس و ردمال محکوم شدند وبعد از تسویه سپرده گذاران کار انحلال صندوق قرض الحسنه خوشه طلایی اجرایی خواهد شد.

ناصری گفت: تعداد ۵هزار نفرسپرده بالغ بر ۲۳میلیارد تومان در این صندوق سپرده گذاری کرده بودند.

کد خبر 4768543

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =