۲۱۲ نفر در تصادفات خراسان جنوبی جان باختند/مجروح شدن ۱۸نفر در روز

بیرجند- رئیس پلیس راه خراسان جنوبی از فوت ۲۱۲ نفر در تصادفات استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رضایی شامگاه یکشنبه در ستاد راهبردی وضعیت تصادفات استان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا امروز در مجموع ۲۱۲ نفر در تصادفات رانندگی استان جان خود را از دست داده اند.

وی بیان کرد: از این تعداد ۱۹۰  نفر در حوزه برون شهری و ۲۱ نفر در حوزه درون شهری فوت کرده اند.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه همچنین در این مدت چهار هزار و ۲۴۲ نفر در تصادفات استان مجروح شده اند، عنوان داشت: به طور میانگین روانه ۱۸ نفر در تصادفات استان مجروح می شوند.

فوت ۱۰۰ نفر در دو کریدور اصلی استان

رضایی، بیشترین تصادفات را مربوط به شهرستان های طبس، قاین و نهبندان اعلام کرد و گفت: بالغ بر ۵۵ درصد متوفیان حوادث رانندگی در این شهرستان ها بوده است.

وی با بیان اینکه محور بیرجند- نهبندان – زاهدان بیشترین حوادث این مدت را به خود اختصاص داده است، افزود: در کریدور شرق امسال ۵۹ نفر متوفی و در محور کریدور طبس- یزد نیز ۴۱ نفر متوفی داشته ایم.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی ادامه داد: در مجموع ۱۰۰ نفر در دو کریدور اصلی جان خود را از دست داده اند و ۶۰ درصد حوادث رانندگی در این دو مسیر اصلی بوده است.

رضایی همچنین بیشترین متوفیان حوادث برون شهری را رانندگان خودرو با ۴۱ درصد و سرنشینان خود با ۳۷ درصد عنوان کرد و گفت: در حوادث درون شهری نیز ۵۷ درصد متوفیان موتورسوار ان و ۲۹ درصد عابرین پیاده بوده اند.

وی با بیان اینکه در حوادث برون شهری ۵۱ درصد در صحنه تصادف، ۴۷ درصد در بیمارستان و دو درصد در حین انتقال به بیمارستان فوت کردند، افزود: در حوادث درون شهری نیز بیشتر متوفیان در بیمارستان فوت کردند.

۵۰ درصد حوادث جاده ای استان از نوع واژگونی است

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حوادث برون شهری ۶۳ درصد متوفیان درمحورهای اصلی جان خود را از دست دادند و ۳۰ درصد در جاد ه های روستایی، بیان داشت: اما در کل تصادفات ۴۳ درصد متوفیان در حوادث محورهای روستایی و ۴۸ درصد در محورهای اصلی بوده است.

رضایی با بیان اینکه عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه و سبقت نزدیک به ۸۰ درصد علت حوادث رانندگی برون شهری این مدت بوده است، افزود: در حوادث درون شهری نیزعدم توجه به جلو و عدم رعایت حق تقدم بیشترین عامل تصادفات بوده است.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد حوادث برون شهری استان از نوع واژگونی و خروج از جاده است، افزود: ۷۸ درصد از متوفیان نیز بر اثر واژگونی خودرو جان خود را از دست داده اند.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی از صدور ۵۷۹ هزار و ۷۵۲ برگ تخلف رانندگی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و افزود: روانه دو هزار و ۴۸۸ راننده متخلف در سطح استان اعمال قانون می شوند.

رضایی ادامه داد: همچنین در این مدت دو هزار و ۷۴۱ خودرو و هفت هزار و ۷۴۱ موتور سیکلت توقیف شده اند و گواهینامه ۳۹۵ راننده متخلف نیز ضبط شده است

وی به وجود ۲۷ نقاط حادثه خیز شناسامه دار کشوری در سطح محورهای مواصلاتی استان اشاره کرد و گفت: از این تعداد تاکنون ۹ مورد رفع شده است و ۴۹ نقطه دیگر مستعد جادثه شناسایی شده که نیاز به اقدام اساسی دارد.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با بیان اینکه در جاده های درون شهری نیز ۲۴ مورد نقطه جادثه خیز داریم که ۹ مورد برطرف شده است، افزود: در مجموع ۷۴ نقطه حادثه خیز و ۳۴ نقطه حادثه خیز اصلاح نشده در سطح استان داریم.

رضایی با اشاره به وقوع سیل سال جاری در برخی نقاط استان، گفت: بر اثر این سیل هنوز محور نهبندان به کرمان مسدود بوده که تاثیر زیادی در تصادفات به خصوص در محور نهبندان به بیرجند داشته است.

وی، افزایش تصادفات با شتر در خیابان های کویری، افزایش قیمت سوخت در کشور افغانستان، کمبود مراکز خدماتی رفاهی در سطح راه ها، کمبود اعتبارات راهسازی، افزایش قیمت پروازهای داخلی و خارجی، نبود پارکینگ دارای روشنایی در محورها را از جمله عوامل دیگر افزایش تصادفات در استان دانست.

کد خبر 4768573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =