فعالیت نامزدهای انتخاباتی رصد می شود

شیراز_ معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: هیچ دستگاه اجرایی حق تبلیغ و توصیه برای هیچ کاندیدایی ندارند و تحرکات نامزد های انتخاباتی نیز مورد توجه بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا قاسمپور یکشنبه در جلسه هیات نظارت بر انتخابات استان بیان کرد: وزارت کشور مسئول حسن و اجرای انتخابات در کشور است و وزارت کشور باید افرادی به عنوان ناظر و مجری انتخابات انتخاب کرده و هیچ دستگاهی در این حوزه نمی‌تواند دست اندر کار باشد . 

وی افزود: وظیفه هیات بازرسی کنترل و نظارت برای حفظ و صیانت از آرای مردمی است و باید روند به گونه ای باشد که اطمینان حاصل شود که هیات های اجرایی و هیات نظارت  کار خود را دقیق و کامل انجام داده اند 

او با اشاره به اینکه اگر تخلفی صورت بگیرد باید به نهادهای ذی ربط گزارش شود عنوان کرد: تمامی اعضای انتخابات باید قوانین انتخاباتی را رعایت کرده و زمینه حضور پرشور مردم نیز فراهم شود تا شاهد مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی باشیم. 

عضو هیات اجرایی انتخابات در خصوص شهرستان ها نیز بیان کرد: سه نفر اعضای هیات بازرسی در تمامی شهرستان ها معرفی شده اند که این افراد یکی ازمعاونان فرماندار و دو نفر از مدیران کل بوده است. 

قاسم پور به دستگاه های اجرایی توصیه کرد : هیچ دستگاه اجرایی حق تبلیغ و توصیه برای هیچ کاندیدایی ندارند و تحرکات نامزد های انتخاباتی نیز مورد توجه بوده است. 

وی استان را بر اساس تقسیم بندی نوع بازرسی به پنج قسمت عنوان کرد و افزود: استان به پنج منطقه تقسیم بندی شده و بازرسان در این پنج منطقه اقدام به فعالیت خواهند کرد و سعی شده از افرادی استفاده شود که آموزش دیده و دارای حس سابقه در این حوزه باشند. 

او در پایان به نامزد های انتخاباتی توصیه کرد: در برخی از شهرستان ها برخی خود را به عنوان نامزد انتخاباتی معرفی می کنند و این موضوع تخلف است و تنها می توانند در مدت زمان هفت روز  اقدام به تبلیغ کنند. 

کد خبر 4768576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =