المپیاد ورزشی بستری برای تمرین گروهی و رقابتی سالم است

ایلام - فرماندار بدره گفت: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای بستری برای تمرین کار گروهی، رقابت سالم و ترویج آموزه های نیکو است.

به گزارش خبرنگار مهر، یونس آزادی روز دوشنبه در افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای این شهرستان افزود: یکی از اهداف المپیاد ورزشی درون مدرسه ای که چند سالی است در مدارس اجرا می شود ایجاد شادابی، نشاط و سرزندگی در مدارس است.

وی اظهار داشت: گسترش فرهنگ ورزش در بین دانش آموزان به عنوان قشری از جامعه، از دیگر اهداف این المپیادها در مدارس است.

فرماندار شهرستان بدره تصریح کرد: قهرمانانی که امروز در سطح ملی و جهانی در حال کسب مدال هستند روزی در همین مسابقات سطوح پایین شرکت کرده و استعداد آنها کشف شده است.

 آزادی خاطر نشان کرد: با پرورش استعداد آنان در نهایت امروزه در حال کسب مدال های مختلف در عرصه های بین المللی و جهانی برای کشورمان هستند.

وی ابراز امیدواری کرد در همین برنامه های درون مدرسه ای شاهد کشف و پرورش استعدادهای دانش آموزان در سکوهای بین المللی و جهانی باشیم.

فرماندار شهرستان بدره با اشاره به اینکه دانش آموزان باید در برنامه های درون مدرسه ای به تمرین کار گروهی و کار جمعی بپردازند،گفت: عدم توانایی نسل کنونی در انجام کارهای گروهی نتیجه تک روی های گذشته در چنین برنامه هایی است که نتوانستیم به تمرین کار گروهی و جمعی بپردازیم و تلاش می کردیم با تک روی برنده شویم.

 آزادی با بیان اینکه دانش آموزان باید از همین حالا کار گروهی را تمرین کنند تا به نتیجه مطلوبی برسند،افزود: دانش آموزان باید سعی کنند در مسابقات ورزشی، رقابت سالم با دیگران را تمرین کنند تا در آینده که وارد فضای جامعه می شوند برای دستیابی به موفقیت و خدمت به نظام و مردم با رقبای خود رقابت سالم  و به دور از تخریب داشته باشند.

وی اظهار داشت: تمرین آموزه های دینی از جمله اخلاق خوب، جوانمردی و انصاف می تواند در همین برنامه های ورزشی درون مدرسه ای در وجود دانش آموزان عزیز نهادینه شود.

وی ادامه داد: دانش آموزان باید در کنار تحصیل به ورزش با برنامه توجه داشته باشند چرا که ورزش با برنامه در کنار تحصیل می تواند به موفقیت بیشتر دانش آموزان کمک کند.

وی خاطر نشان کرد: رابطه ورزش با کاهش آسیب های اجتماعی موضوع بسیار مهمی است چرا که دانش آموزانی که در کنار تحصیل به ورزش هم می پردازند کمتر به سمت آسیب های اجتماعی گرایش پیدا می کنند.

کد خبر 4768837

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =