توجه به سلامت بانوان موجب تقویت سلامت جامعه می شود

قزوین- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: توجه به سلامت بانوان و رفع نیازهای آنها می تواند به تقویت سلامت جامعه و استحکام بنیان خانواده کمک کند.

به گزارش خبرنگار مهر، صدیقه ‌ربیعی روز دوشنبه در شورای اداری شهرستان البرز که در فرمانداری برگزار شد اظهارداشت: توجه به جایگاه خانواده موجب خواهد شد بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه خواهد شد و با تحقق جامعه سالم شاهد شکل گیری خانواده ای سالم خواهیم بود.  

وی بیان کرد: با تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان، موضوعات مهم در  حوزه زنان و خانواده شناسایی شده و انتظار ما از فرماندار البرز این است که اقدامات فرهنگی را بر اساس اولویت ها انجام دهند.

ربیعی گفت: آمارها نشان می دهد حدود ۱۷ درصد از زنان استان به بیماریهای مزمن مبتلا هستند که این موضوع زنگ خطری است تا به سلامت زنان توجه بیشتری داشته باشیم زیرا اگر بتوانیم سلامت بانوان را در جامعه تامین کنیم مادران و فرزندان سالمی را تحویل جامعه داده ایم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تصریح کرد: سلامتی و تندرستی، آموزش و پژوهش، حقوق و امنیت، جمعیت و خانواده، کار و اقتصاد، حمایت های اجتماعی، مشارکت سیاسی و تصمیم سازی، فرهنگ و اجتماع  از شاخص هایی است که میتواند به نشاط جامعه کمک کند و از مدیران دستگاههای اجرایی انتظار می رود در راستای تحقق این شاخص ها حرکت کنند.

وی اضافه کرد: در زمینه تحقق اهداف اصول ۱۰ و ۲۰ و ٢١ قانون اساسی، اهداف چشم انداز٢٠ساله و سیاست های کلی برنامه ششم و مسائل مربوط به خانواده سیاستهای مربوط به امور خانواده در شهرستان باید همت کنیم تا حقوق شرعی و قانونی زنان در تمامی عرصه ها تامین شو و بتوانیم از همه سرمایه های انسانی و اجتماعی در فرآیند توسعه پایدار و متوازن بهره مند شویم.

ربیعی از برنامه های حمایتی اداره کل امور بانوان و خانواده اززنان سرپرست خانوار هم سخن گفت و تصریح کرد: برخی طرح های پیش بینی شده  از جمله اجرای طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و ایجاد اشتغال پایدار برای ۱۱۱ نفر از زنان سرپرست خانوار استان و همچنین اجرای طرح ملی جهاد روشنایی و نصب پنل های خورشیدی از کارهای خوبی است که باید تداوم یابد.  

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین اظهارداشت: یکی از اولویت های حوزه زنان افزایش فعالیت های مدنی زنان و مشارکت همه جانبه آنها در فعالیتهای اجتماعی، هنری، ورزشی و فرهنگی است لذا انتظار می رود با توجه به زیرساخت ها وظرفیتهای نهادهای مدنی شهرستان البرز مشارکت و فعالیتهای نهادهای مدنی تقویت شود.  

وی از شهرداران شهرستان البرز خواست برای راه اندازی کلینیک تخصصی حقوق کودک و ارائه خدمات مشاوره ای و راه اندازی اتاق مادر و کودک در اماکن عمومی و نیز اختصاص فضایی مناسب برای احداث پارک بانوان اقدام کنند.
 

کد خبر 4769178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =