انتقال صنوف آلاینده اراک از مرکزشهر بدون حمایت های لازم ممکن نیست

اراک- رییس اتاق اصناف اراک گفت: انتقال صنوف آلاینده اراک از مرکز شهر به بیرون از شهر، بدون حمایت های لازم از جمله پرداخت تسهیلات و... ممکن نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، جمشید زند روز دوشنبه در کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک ضمن بیان اینکه نام مزاحم را باید از صنوف برداشت، اظهار داشت: این صنوف که در مرکز شهر فعالیت دارند، آلاینده هستند.

رییس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: هنگامی که ۵۰ درصد آلودگی هوا ناشی از خودرو است یک جلسه کافی نیست و نیمی از نشست ها برای انتقال صنوف آلاینده به خارج از شهر باشد.

وی ادامه داد: به شهرک خودرو تنها به دید سرمایه گذاری نگاه شده و نسبت به کارکرد کاهش آلودگی آن بی توجه بوده اند.

رییس اتاق اصناف استان مرکزی بیان کرد: از ۳۱۳ واحد صنفی شهرک خودرو نزدیک به یکصد واحد متعلق به شهرداری اراک بوده‌ است که سال گذشته بیش از صد واحد آن را به دلیل بدهکاری به پیمانکاران داده است و تنها ۲۵ مغازه مانده که اصناف آلاینده به شهرک خودرو انتقال پیدا کنند.

زند گفت: شهرک خودرو را فلج کرده ایم. هر زمان هر شخصی به دنبال تبلیغات رسانه ای بود در مورد شهرک خودرو مصاحبه کرد. بیش از ۷۵ درصد مالکان صنوف به عنوان سرمایه گذاری در شهرک خودرو وارد شدند و یک تعداد محدودی کاسب باقی ماندند و با این وضعیت این کار پیش نمی رود و باید تصمیم جدی برای آن اتخاذ شود.

رییس اتاق اصناف استان مرکزی اظهار کرد: قشری که به عنوان مزاحم نگاه می شود و من آن را آلاینده می دانم، ضعیف ترین قشر به حساب می آید. انتظار داریم زمین روبروی تره بار برای انتقال سایر صنوف بدون اینکه پول و وامی درخواست کنند، در اختیار قرار گیرد؛ با وجود اینکه بنابر طرح کاهش آلودگی هوای اراک، دولت باید زمین را رایگان به صنوف واگذار می کرد.

کد خبر 4769706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =