تورم ۵۹.۶ درصدی محصولات مرغداری

تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ١٣٩٨ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۵۹.۶ درصد رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور تابستان ١٣٩٨ (١٠٠=١٣٩٠) از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

تورم فصلی

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش مرغداری های صنعتی نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل تابستان ١٣٩٨ به ١١.٩ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل، ٣٠.٨ واحد درصد افزایش دارد. در میان قلم های مرغداری های صنعتی، کمترین تورم فصلی مربوط قلم جوجه ی یک روزه (٠.٠٤ درصد ) و بیش­ترین آن مربوط به قلم مرغ گوشتی (١٨.٥درصد ) است.

تورم نقطه به نقطه

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش مرغداری های صنعتی نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل تابستان ١٣٩٨ به ٣٧.٢ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در در فصل قبل، ١٩.١ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات مرغداری های صنعتی به ازای تولید قلم های خود در داخل کشور، در فصل تابستان ١٣٩٨ نسبت به فصل تابستان ١٣٩٧، ٣٧.٢ درصد افزایش دارد.

در بین قلم های مرغداری های صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به قلم تخم مرغ خوراکی (٢٢.٥- درصد) و بیش­ترین آن مربوط به قلم جوجه ی یک روزه (٨٢.٣ درصد) است.

تورم سالانه

تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ١٣٩٨ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ٥٩.٦ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ٠.٩ واحد درصد کاهش نشان می ­دهد.

در فصل مورد بررسی، در میان قلم های مرغداری های صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به قلم تخم مرغ خوراکی (٠.٤- درصد ) و بیش­ترین آن مربوط به جوجه ی یک روزه (١٦٦.٦ درصد) است.

برای مشاهده متن کامل و جداول خبر به اینجا مراجعه کنید.

کد خبر 4770072

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =