قطار تا پایان فعالیت دولت دوازدهم به کردستان می رسد

سنندج - معاون رئیس جمهور با بیان اینکە استان‌های همجوار کردستان بە شبکە ریلی کشور وصل شده اند، گفت: دولت تدبیر و امید عزم خود را جزم کردە کە تا پایان دولت قطار بە کردستان برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر نوبخت ظهر سه شنبه در جریان بازدید از قطعه دو راه آهن همدان – سنندج ، اظهار داشت: قبل از ‌سفر بە استان کردستان دستور تخصیص ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژە راە آهن همدان بە سنندج را صادر کردم.

وی با بیان اینکه برای کمک بە روند توسعە دست پر بە استان کردستان سفر کرده ام، افزود: مدیران و مسئولان باید با جدیت تمام و با اعتباری کە تامین شدە است، نسبت بە تملک مابقی اراضی در مسیر اقدام و تلاش خود را مضاعف کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکە منابع دولت و کشور محدود است و ما مجبور بە اولویت بندی منابع هستیم، ادامه داد: پروژە راە آهن همدان بە سنندج از اولویت های دولت است و لازم است پروژە‌ای کە برای آن تاکنون صدها میلیارد تومان هزینە شدە با تخصیص اعتبارات دیگر بە اتمام و در اختیار مردم قرار بگیرد.

نوبخت با اشاره به اینکه در نیمه نخست امسال ۲۹ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی کشور تخصیص یافته است، یادآور شد: نیمه نخست امسال ۲۹ هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های عمرانی تخصیص یافت که در طول ۳۰ سال گذشته این حجم از تخصیص در شش ماه اول بی سابقه است.

وی بیان کرد: امروز در شورای توسعه و برنامه ریزی استان موافقتنامه معاونت زیربنایی سازمان برنامه و بودجه و مدیرعامل ساخت وزارت راه و شهرسازی مبادله می‌شود که بر اساس آن راه آهن همدان - سنندج تا سال آینده به اتمام می‌رسد.

کد خبر 4770301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =