بدنه کارشناسی در دستگاه های اجرایی استان مرکزی رو به تضعیف است

اراک- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: بدنه کارشناسی در دستگاه های اجرایی استان به شدت در حال تضعیف شدن و نوعی تهدید است و قانون و مقررات در این حوزه باید اصلاح شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید فرخی پیش از ظهر سه شنبه در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: در طی سال های ۸۴ تا ۹۲ تعداد زیادی نیروهای خدماتی و شرکتی به صورت قراردادی در ادارات جذب شدند و کسی نسبت به این مساله اعتراض نکرد.

وی ادامه داد: در استانداری اجازه جذب نیرو بیش از ۱۰ درصد وجود ندارد، بدنه کارشناسی در دستگاه های اجرایی استان به شدت در حال تضعیف شدن و نوعی تهدید است و قانون و مقررات در این بدنه باید اصلاح شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی افزود: یک زمانی حجم نیرو در کشور بسیار بالا بود اما وضعیت کنونی کمبود نیروی انسانی در دستگاه های اجرایی به بدنه دولت و امور کشورداری ضربه وارد می سازد.

فرخی عنوان کرد: آخرین آزمون استخدامی استانداری سال ۸۸ برگزار شده است و از آن زمان تاکنون نتوانستیم یک نیرو حتی از طریق فراخوان جذب کنیم.

وی گفت: سازمان امور استخدامی کشور اجازه بدهد جوانان تحصیل کرده از طریق برگزاری آزمون به بدنه اجرایی دولت اضافه شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی بیان کرد: باید به این نکته توجه کرد نوع نگاه در نظام اداری و توقع در جذب نیروی انسانی روبه افزایش یا کاهش است.

فرخی گفت: متاسفانه نگاهی در کشور وجود دارد که دولت موظف است بسیاری از اقدامات اجرایی را انجام دهد اما برای بهبود این وضعیت باید در مرحله اول برون سپاری و سپس خرید خدمت صورت پذیرد که به تحقق یک دولت چابک کمک کند.

کد خبر 4770302

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =