شهر هفشجان به کانون مهارتی صنعت جوش تبدیل شود

شهرکرد- معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه ای گفت: شهر هفشجان به کانون مهارتی صنعت جوش تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اوسط هاشمی بعد از ظهر سه شنبه در سفر به شهر هفشجان اظهار داشت: بهتر است هفشجان شهر مهارت نام نهاده شود.

وی افزود: تکریم انسان هایی مانند دختر یازده ساله ملکه جوش ایران که نهال خوب را به محصول می نشانند به همگان پیام می دهد که توسعه با زنان و مردان محقق می‌شود و هیچ کشوری منهای زنان توسعه نمی یابد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه ای با بیان اینکه یونسکو و سازمان جهانی مهارت می تواند با ملکه جوش ایران وارد تعامل شود، گفت: اگر دشمنان به محاصره فکر می‌کنند مردمان ایران زمین اراده آهنین دارند و ملکه جوش ایران به ۹ وزیر عضو شورای عالی مهارت معرفی می‌شود.

وی بیان کرد: مهارت فنی از جنس سخت زن و مرد نمی شناسد و جوش ایران باید به نام هفشجان ثبت شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه ای ادامه داد: هفشجان شهری است که مردمانش کارآفرین هستند و بر ما تکلیف است که زیرساخت این صنعت را فراهم کنیم.

وی بیان کرد: خوزستان و بوشهر استان هایی در نزدیکی چهارمحال و بختیاری هستند و میلیاردها تومان صرف  صنعت جوش می کنند و هفشجان باید به کانون تربیتی جوش تبدیل شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه ای با بیان اینکه هیچ مهارتی قدرت خلق فرصت شغلی به وسعت صنعت جوش را ندارد، تاکید کرد: صنعت گران هفشجانی ها با پیوست فرهنگی کار کنند تا ارزش کارشان را بیان کنند.

کد خبر 4770460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =