خراسان رضوی کم حاشیه‌ترین استان در کشور است

مشهد - استاندار خراسان رضوی گفت: تاکنون خراسان رضوی کم حاشیه‌ترین استان در سراسر کشور هم در حوزه سیاسی و امنیتی بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر امروز در گردهمایی امامان جمعه خراسان رضوی در مشهد، اظهار کرد: مشهد از جمله شهرهای کم حاشیه است، اما این کم حاشیه بودن به معنای عدم فعالیت گروه‌های سیاسی نیست.

وی با بیان اینکه هر گروه سیاسی در استان با مجوز می‌تواند فعالیت داشته باشد، افزود: با توجه به شعارهای چند سال اخیر که توسط رهبری انتخاب می‌شود می‌توان فهمید که اولویت ایشان در مسایل اقتصادی است، لذا باید با همدلی و همکاری در جهت اجرای این فرامین در استان‌ها حرکت کنیم تا شاهد رشد و توسعه در سراسر کشور باشیم.

رزم حسینی ادامه داد: با ایجاد طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی در استان هم اکنون ۱۰۲ معین اقتصادی تفاهم نامه سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۲۸ هزار میلیارد تومان امضا کرده‌اند که بیشتر این معین‌های اقتصادی از بخش خصوصی هستند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به طرح مثلث اقتصادی و فرهنگی گفت: قطعا همکاری همه ارگان‌ها و نهادها می‌تواند در اجرای موفقیت آمیز طرح بسیار تأثیر گذار باشد. استقبال خوبی از این طرح در خراسان رضوی شده است. لذا اگر ۳۰ درصد معین‌ها موفق شوند شاهکار بزرگی است.

وی ادامه داد: سهم آورده ۱۲۸ هزار میلیارد تومان حداقل ۳۰ درصد است، یعنی سرمایه‌گذاران ۴۰ هزار میلیارد سهم آورده دارند، در نتیجه حجم سنگینی در دست مردم و شرکت‌ها است که خلق ثروت و اشتغال می‌کند.

همچنین در ادامه حجت‌الاسلام محمدحسین ایزدی، مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان‌رضوی، با بیان اینکه یکی از کارهای خوب استاندار خراسان رضوی، طرح مثلث توسعه اقتصادی - فرهنگی بود، اظهار کرد: این طرح مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه استاندار موفق به ایجاد ۹۰ هزار میلیارد تومان قراردادهای اقتصادی شد، افزود: دشمن برنامه‌ریزی خاصی بر روی مسایل اقتصادی کشور ما کرده است لذا می‌توان با همکاری همه جانبه این نقشه دشمن را نابود کرد.

حجت‌الاسلام ایزدی با اشاره به اینکه در اولین گام در مثلث اقتصادی، اصلاح نگاه گذشته نسبت به سرمایه‌دار است، ابراز کرد: توقع استاندار از ائمه جمعه، اول تصحیح نگاه منفی نسبت به سرمایه‌دار بوده و دوم آن که زمینه حضور کارآفرینان را قبل حضور خطبه‌های نمازجمعه فراهم کنید.

گفتنی است، طرح مثلت توسعه اقتصادی، فرهنگی شامل سه ضلع کارگزاران حکومتی، سرمایه گذاران و کارآفرینان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است و امامان جمعه نیز به عنوان ناظران عالی در درون این مثلث جای دارند.

کد خبر 4770477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =