یک میلیارد و۸۵۰ میلیون تومان زکات از شهرستان کاشان جمع‌آوری شد

کاشان - رئیس شورای زکات شهرستان کاشان از جمع آوری یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان زکات در شهرستان کاشان از ابتدای سال ۹۸ تاکنون خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجید سهراب زاده شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در سال ۹۷ در شهر کاشان ۱۳ میلیارد و ۱۰۱ میلیون ریال زکات جمع آوری شده است، اظهار داشت: از این میان هفت میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال مربوط به زکات مستحبی و پنج میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال زکات فطره و کفارات است.

وی با اشاره به اینکه ۲۶۰میلیون ریال از زکات جمع آوری شده برای تامین جهیزیه نیازمندان هزینه شده است، ابراز داشت: سه میلیارد ریال از این مقدار نیز برای تهیه و ساخت مسکن جامعه هدف هزینه شده است.

توزیع حدود ۵ هزار پوشاک تهیه شده توسط خیرین در سطح شهرستان کاشان

رئیس شورای زکات شهرستان کاشان حدود دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از زکات جمع آوری شده برای خرید و تهیه پوشاک هزینه شده است، تصریح کرد: در ابتدای امسال تولیدکنندگان پوشاک روستای «قه» بیش از پنج هزار دست لباس مخصوص کودکان پنج تا ۱۰ ساله با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال تولید وکردند که در سطح شهرستان کاشان توزیع شد.

وی همچنین با بیان اینکه دو میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال برای سایر هزینه ها و کمک به مددجویان از زکات جمع آوری شده هزینه شده است، بیان داشت: ۳۰۰ میلیون ریال نیز برای تهیه غذای گرم و اطعام هزینه شده است که این مقدار برای تهیه ۵۰۰ پرس غذا در هر ماه اختصاص یافته است.

حجت الاسلام سهراب زاده همچنین از اختصاص ۹۳۰ میلیون ریال برای ساخت مسکن برای نیازمندان و پروژه های عمرانی خبر داد و اظهار داشت: با حضور خیرین مسکن ساز در کاشان، این شهرستان توانسته است برای تامین مسکن نیازمندان اقدامات موثری را انجام دهد.

جمع آوری پنج میلیارد و ۱۰۷ میلیون ریال زکات در منطقه راوند

وی همچنین از جمع آوری پنج میلیارد و ۱۰۷ میلیون ریال زکات در منطقه راوند خبر داد و افزود: از جمله هزینه های مصرفی از این مقدار  30 میلیون ریال برای هزینه های تحصیلی، ۱۳ میلیون ریال برای هزینه های معیشتی، ۳۶۰میلیون ریال برای پوشاک است.

رئیس شورای زکات شهرستان کاشان گفت: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون حدود هجده میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زکات از مردم نوع دوست شهرستان کاشان جمع آوری شده است که امیدواریم تا پایان سال این مقدار نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کند.

کد خبر 4770652

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =