گسترش روابط تجاری ایران و ترکیه دنبال می‌شود

بوشهر - عضو هیئت مدیره منطقه آزاد ازمیر و رئیس اتاق بازرگانی شهر منمن ترکیه گفت: گسترش روابط تجاری ایران و ترکیه دنبال می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عضو هیئت مدیره منطقه آزاد ازمیر و رئیس اتاق بازرگانی شهر منمن ترکیه سه شنبه شب در جشنواره خرمای استان بوشهر اظهار داشت: اینکه تجارت ایران و ترکیه در حال افزایش است باعث خوشحالی است و برای همین موضوع در اینجا هستیم.

سوسو ایزیت بیان کرد: کشور ترکیه سعی کرده که تجارت را بین ایران و ترکیه افزایش دهد و اتاق ازمیر و من‌من تجارت را با وجود تحریم گسترش داده است.

وی افزود: منمن دارای صنایع کشاورزی بزرگی است و یکی از مزیت‌های بزرگ آن، منطقه آزاد منمن است که خیلی از کشورها در این منطقه شروع به تولید می‌کنند و به بندر نیز نزدیک است.

ایزیت خاطرنشان کرد: این بندر از ۱۰ بندر بزرگ دنیا است. ما می‌خواهیم که این بندر برای ایران و منمن برای صادرات به خارج خدمات دهد.

وی گفت: انتظار داریم ایرانی‌ها هم به ترکیه بیایند و همکاری بیشتری را با هم داشته باشیم.

لزوم اصلاح واریته‌های نخل

حیدری باغدار نمونه بوشهری اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه‌ها برکات بسیار زیادی دارد و می‌توانیم محصول را با قیمت مناسب‌تری به فروش برسانیم.

وی اضافه کرد: تحقیقات در حوزه کشاورزی بسیار مهم است. در هشت سال دفاع مقدس تجربیاتی گرفتیم که امروز دشمن را به زانو درآوردیم. اگر امروز در عرصه کشاورزی هم این همت باشد می‌توانیم دشمن را در این عرصه هم شکست دهیم.

حیدری تصریح کرد: تولیدکنندگان کشاورزی هم باید به علم روز کشاورزی تجهیز شوند. یک روز شعار بود که هر چیزی به خواندنش می‌ارزد. امروز شعار این است که باید چیزی را بخوانیم که به خواندش بیارزد و حالا باید چیزی را بکاریم که به کاشتنش بیارزد.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح واریته‌های نخل ادامه داد: بازار امن برای تولیدکنندگان بسیار مهم است که باید حمایت لازم انجام شود. سیاست‌های بازرگانی نباید یک روزه و یک شبه و یک ماهه باشد.

کد خبر 4770770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =