مطالبات گندمکاران وهزینه طرح های عمرانی در بدترین شرایط پرداخت شد

سنندج - معاون رئیس جمهور گفت: همانطور که در جنگ های نظامی مقاومت شده،اکنون نیز مقاومت می کنیم و امسال ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای مطالبات گندمکاران و طرح های عمرانی پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر نوبخت شامگاه سه شنبه در هجدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزاری شد، اظهار داشت: این جلسه در شرایطی برگزار می شود که ما شدیدترین تحریم‌ تاریخ معاصر را تجربه می‌کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، افزود: آخرین تحریم قبل از تحریم کنونی، تحریم عراق بود آن هم در شرایطی که فروش نفت در برابر غذا بود این در حالی است که تحریم کنونی حتی حق مبادله یک بشکه نفت را در ازای غذا و دارو را از ملت ایران سلب کرده اند.

وی با بیان اینکه ۴ سال از عمر دولت تدبیر و امید با چالش تحریم درگیر بوده است، افزود: با وجود جدیتی که در استان وجود دارد نوعی تمسخر است به آنهایی که گمان می‌کنند می‌توانند ملت را به زانو در بیاورند.

وی با اشاره به اینکه خود را را مسئول می دانیم تا به آنچه قول داده ایم عمل کنیم، خاطر نشان کرد: با وجود اینکه دولت در سخت ‌ترین شرایط تحریم قرار گرفته اما حقوق کارمندان نه تنها به تعویق نیفتاده لیکن با افزایش ۲۰ درصدی نیز روبرو بوده است و همچنین پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش نیز تماما پرداخت گردید.

نوبخت با بیان اینکه همانطور که در جنگ های نظامی مقاومت شده و اکنون نیز مقاومت می کنیم، اظهار داشت: امسال ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای مطالبات گندمکاران و طرح های عمرانی پرداخت شد.

وی افزود: در همین شرایط سیل امسال ۳۸ هزار میلیارد تومان خسارت به بارآورد که تاکنون بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان خسارت جبران و پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه استانهای کرمانشاه، ارومیه و همدان نیز به شبکه ریلی متصل شده اند، عنوان کرد: اتصال خط آهن همدان - سنندج به شبکه ریلی مستلزم زمینه سازی شبکه و جاده های اطراف استان است و امید است خط آهن استان به شبکه بین المللی وصل شود.

کد خبر 4770811

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =