تقویت مسائل فرهنگی و آموزش به اتباع خارجی در دستور کار است

اصفهان- مدیرکل امور مهاجران خارجی استانداری اصفهان گفت: به منظورکاهش برخی آسیب های اجتماعی تقویت مسائل فرهنگی و آموزش به اتباع خارجی در اصفهان در دستور کار قرار گرفته است.

مهدی سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه اتباع خارجی مقیم در استان اصفهان در دوازده شهر از استان اصفهان اجازه سکونت دارند، اظهار داشت: افاغنه بیشترین سهم اتباع خارجی در استان اصفهان را دارند و سهم آنها از بازار کار، مشاغل دشوار است.

وی با اشاره به اینکه ۱۱۰ هزار نفر از اتباع خارجی دارای کارت آمایش هستند، ادامه داد: ۵۰ هزار نفر از این جمعیت هم دارای گذرنامه کشور متبوع هستند.

بازگشت برخی مهاجران غیرقانونی به کشور

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری اصفهان با بیان اینکه مهاجران غیرقانونی به کشور متبوع فرستاده می شوند، تصریح کرد: با توجه به مرزهای وسیع در شرق کشور احتمال بازگشت مجدد مهاجران غیرقانونی به کشور همیشه وجود دارد.

ممنوعیت تردد در ۱۲ شهر  استان اصفهان برای مهاجران

وی با ذکر این نکته که ۱۲ شهرستان استان اصفهان برای اقامت و تردد اتباع خارجی ممنوع است، گفت: تقویت مسائل فرهنگی و آموزش به اتباع خارجی در دستور کار قرار گرفته است تا آسیب های اجتماعی مهاجران کاهش یابد.

۵۳ هزاردانش آموز خارجی در مراکز آموزش و پرورش استان اصفهان

سلیمانی با بیان اینکه ۵۳ هزار نفر تبعه خارجی در مراکز آموزش و پرورش استان اصفهان مشغول تحصیل هستند، تصریح کرد: اتباع مهاجر که به صورت قانونی در استان اصفهان سکونت دارند می توانند همانند سایر شهروندان از خدمات بهداشتی و درمانی دولتی بهره مند شوند.

سهم اندکی از دانشجویان مهاجر بورسیه دانشگاه دارند

وی با اشاره به حضور دو هزار و ۴۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه های دولتی و غیردولتی استان اصفهان ابراز داشت: سهم بسیار محدودی از دانشجویان خارجی بورسیه هستند که غالبا در رشته زبان و ادبیات فارسی مشغول به تحصیل هستند.

شهدای مدافع حرم از تیپ فاطمیون استان اصفهان

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه اتباع خارجی در ۶۶ رشته شغلی می توانند فعالیت داشته باشند و این مشاغل در افزایش میزان بیکاری جوانان تاثیری نخواهد داشت، اظهار داشت: تعدادی از شهدای مدافع حرم از تیپ فاطمیون استان اصفهان هستند و امسال هم ۱۸ هزار نفر از اتباع خارجی مقیم استان اصفهان در همایش اربعین شرکت کردند.

کد خبر 4770882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =