تعدد پیمانکاران فضای سبز شهرداری همدان زمینه‌ساز ایجاد فساد است

همدان - رئیس کمیسیون خدمات شهری بابیان اینکه شهرداری همدان در حوزه فضای سبز ۱۷ تا ۱۸ پیمانکار دارد، گفت: تعدد پیمانکاران فضای سبز شهرداری همدان زمینه فساد را مهیا می‌کند.

علی فتحی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کمیسیون خدمات شهری بسیار گسترده است و خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک، محیط زیست و بهداشت را شامل می شود، گفت: چندین مرتبه پیشنهاد جدا شدن حوزه حمل و نقل از این کمیسیون را ارائه داده‌ایم اما تاکنون محقق نشده است.

وی با بیان اینکه از ۴ هزار نیروی شهرداری همدان ۱۷۰۰ نفر نیروی اداری و ۲۳۰۰ نفر شرکتی هستند، گفت: در مجموع از این تعداد ۲ هزار نیرو زیر مجموعه کمیسیون خدمات شهری محسوب می شوند که ۲۳۰ آتش نشان و ۷۶۰ نیروی خدمات شهری شامل پاکبان، نیروهای فضای سبز، نیروهای پسماند، نیروهای اداره ساماندهی مشاغل شهری و کنترل نظارت را در بر می گیرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک، محیط زیست و بهداشت شورای شهر همدان با بیان اینکه کمیسیون خدمات شهری به حدی گسترده است که دو بار پیشنهاد شده حداقل بخش حمل و نقل و ترافیک از این کمیسیون جدا و به کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر انتقال یابد، گفت: به غیر از این افراد ۲۰۰ راننده اتوبوس و ۴۰۰۰ راننده تاکسی در همدان داریم که اگر هر روز تنها ۳ نفر از این افراد برای پیگیری مشکلات خود به شورای شهر مراجعه کنند گویای وضعیت پیچیدگی کارهاست.

فتحی با بیان اینکه در حوزه فضای سبز شهرداری همدان ۱۷ تا ۱۸ پیمانکار داریم که این تعداد زمینه فساد را فراهم می‌کند، گفت: پیشنهاد شده جذب پیمانکاران فضای سبز مانند پیمانکاران خدمات شهری به مناطق واگذار شوند و در مجموع ۴ پیمانکار اصلی داشته باشیم.

وی به وضعیت پرداخت حقوق پرسنل فضای سبز همدان نیز اشاره کرد و با بیان اینکه متاسفانه این بخش در پرداخت حقوق عقب است، گفت: با این حال به ندرت پیش آمده که پرداخت حقوق ها دیر شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک، محیط زیست و بهداشت شورای شهر همدان اضافه کرد: اگر پرداخت حقوق پرسنل شهرداری همدان نیز مانند شهرداری های بروجرد یا کرمانشاه و یا زنجان دیر انجام شود می توان آن را نقطه ضعف برشمرد اما در پرداخت حقوق پرسنل شهرداری طی ۲ سال اخیر خوب عمل شده است.

کد خبر 4770922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =