مشکلات شهری طرح اقدام ملی مسکن در فارس پیش بینی شود

شیراز_استاندار فارس با اشاره به ساخت ٣٣ هزار مسکن در فارس، گفت: مکانیابی و قیمت واقعی در طرح اقدام ملی مسکن دو مولفه اصلی  است و تدابیرویژه ای برای حل مشکلات شهری این طرح در نظر گرفته شود. 

به گزارش خبرنگار مهر،عنایت الله رحیمی چهارشنبه در اجلاس مدیران صنعت ساختمان بیان کرد: در شهر صدرا  در طرح اقدام ملی ساختمان  ٢۵ هزار واحد مسکن ساخته خواهد شد. 

او ادامه داد: طرح اقدام ملی ٢٠٠ هزار مسکن در شهرهای جدید  کشور ساخته می شود و علاوه بر این موضوع ١٠٠  هزار واحد مسکن در بافت های ناکارآمد شهری نیز ساخته خواهد شد. 

وی افزود: در استان فارس نیز علاوه بر ساخت مسکن در شهر های جدید شاهد ساخت شش هزار و ٧٠٠ مسکن توسط بنیاد مسکن و دو هزار واحد مسکن در بافت های ناکارآمد شهری خواهیم بود. 

عالیترین مقام دولت در فارس بیان کرد: صنعت ساختمان سهل و ممتنع است و فعالان اقتصادی نقش ویژه ای در رونق این بخش دارد البته رونق در بخش ساختمان متاثر از سیاست است. 

وی عوامل تاثیرگذار حوزه ساختمان را برشمرد و اظهار کرد: مالیات، عوارض ،نرخ بیمه، قیمت مصالح،قیمت زمین ، بروکراسی اداری و قیمت عوامل نیروی انسانی از جمله عواملی است که قیمت تمام شده را متاثر می کند. 

رحیمی در خصوص سیاست های تشویقی این حوزه  بیان کرد: در راستای برنامه ریزی برای رونق در این بخش دولت با سیاست گذاری تلاش کرده نسبت به تشویق فعالین این بخش اقدام کنند که یکی از این طرح های تشویقی طرح اقدام ملی مسکن است. 

او ادامه داد: ساخت مسکن، بازطراحی بافت های قدیمی و توسعه ساخت مسکن در مناطق مختلف می تواند نقش ویژه ای در رونق تولید بخش مسکن داشته باشد. 

وی معتقد است: باید با مرتفع کردن مشکلات به دنبال تقویت نقاط قوت در تمامی طرح ها توسعه مسکن باشیم و مشکلاتی که در طرح مسکن مهر رخ داد نباید در سایر طرح ها وجود داشته باشد. 

استاندار فارس در خصوص مسکن مهر تاکید کرد: مسکن مهر در دولت نهم و دهم ایجاد شد و دولت یازدهم و دوازدهم بار سنگین این طرح را به دوش کشید و از جمله مهمترین مشکلاتی که این طرح داشت قیمت گذاری نادرست و مکانیابی ما مناسب اشاره کرد. 

وی افزود: طرح مسکن مهر در شهر لپویی یکی از طرح های بود که مشکلات مختلفی برای متقاضیان ایجاد کرد و شاهد هستیم هزینه های زیادی این شهرک به بخش دولت تزریق کرد. 

کد خبر 4771014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =