ضرورت اصلاح و بازنگری در اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی لرستان

خرم‌آباد- مشاور وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت اصلاح و بازنگری در اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی حوزه راه و شهرسازی لرستان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی باقری در جمع خبرنگاران در سخنانی با بیان اینکه از اواسط مهر ماه ۹۸ از سوی معاون رئیس جمهور، وزیر راه و شهر سازی در اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی معین استان و جانشین ایشان در ستاد اقتصاد مقاومتی شدند، اظهار داشت: در این راستا وزیر راه و شهرسازی دستور دادند که دبیرخانه ای در ستاد تشکیل دهیم و برای پیگیری پروژه های اقتصاد مقاومتی استان لرستان پیگیری شود.

وی، عنوان کرد: در این راستا برنامه ریزی صورت گرفت که طی دو روز پروژه های مختلف را با حضور هیئت همراه از وزارت راه و شهرسازی موردی بازدید قرار دهیم.

مشاور وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بازدید از پروژه های توسعه فرودگاه خرم آباد، چهارخطه های منتهی به خرم آباد، کمربندی خرم آباد و ...، عنوان کرد: امروز نیز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شرکت کردیم و از پروژه های آزاد راه و ریلی خرم آباد نیز بازدید خواهیم داشت.

باقری با تاکید بر اینکه پس از این سفر برای پیگیری و اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی و همچنین حضور وزیر راه و شهرسازی در استان لرستان اقدام خواهیم کرد، افزود: پیشنهاد ما این است که پروژه های مهم وزارت راه و شهرسازی که دارای ویژگی های درون زا و برون نگر هستند و موجب تحرک اقتصاد در استان می شوند در لیست سامانه «نیپا» ثبت شود تا در وزارتخانه روند اجرای آنها پیگیری شود.

وی، تصریح کرد: با ثبت این پروژه ها در سامانه «نیپا» توجه بیشتری برای اجرای آنها صورت خواهد گرفت و دست همکاران ما برای پیگیری آنها در وزارتخانه بازتر می شود.

مشاور وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در این راستا پیشنهاد اصلاح، بازنگری و به روز رسانی این پروژه ها را به استان داده ایم، افزود: ولی باید دقت شود که دارای ویژگی های مدنظر باشند.

باقری با اشاره به اینکه پروژه های ریلی لرستان، به خصوص پروژه ریلی خرم آباد دارای این ویژگی ها هست، گفت: اما برخی از پروژه های جاده ای استان دارای این ویژگی ها نیست.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی بعد از وقوع سیلاب حضور پررنگی در استان لرستان داشته است، افزود: وزیر راه و شهرسازی در استان حضور داشتند و به صورت میدانی موضوعات را پیگیری می کردند.

مشاور وزیر راه و شهرسازی، عنوان کرد: به طور حتم برای اجرایی شدن پروژه جاده خرم آباد- پلدختر پیگیری لازم را خواهیم داشت.

کد خبر 4771140

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =