کاهش ۱۱.۶ درصدی مصرف برق در گلپایگان

گلپایگان- مدیر اداره برق گلپایگان گفت: امسال ۱۶۹ هزار و ۵۴۳ مگاوات ساعت برق در شهرستان مصرف شده که نسبت به سال گذشته ۱۱.۶ دهم درصد کاهش داشته است.

 به گزارش خبرنگار مهر، شاپور حدادی‌پور پیش از ظهر  چهارشنبه   در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ۵۴ هزار و ۷۷ مشترک برق در شهرستان داشتیم که امسال ۸۷۲ مشترک جدید نیز اضافه شدند.

وی گفت: قیمت انشعاب برق تک فاز یک میلیون و ۸۷۲ هزار و ۴۰۰ تومان و انشعاب سه فاز پنج میلیون و ۵۹۲ هزار و ۱۰۰ تومان است.

۱۷ میلیارد تومان صرف هزینه‌ پروژه‌های عمرانی

حدادی پور با بیان اینکه در سال جاری ۱۷ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان اعتبار برای پروژه عمرانی شهرستان هزینه شده است، افزود: امسال هشت میلیارد تومان برای پروژه تبدیل کابل هوایی به برق زیر زمینی در خیابان امام و شش میلیارد صرف بهسازی شبکه‌های فرسوده روستایی هزینه شده است.

مدیر امور برق گلپایگان گفت: امسال دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در سه شهر گلپایگان، گوگد و گلشهر و یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در روستاهای شهرستان هزینه شده است.

احداث نیروگاه برق آبی به جذب سرمایه‌گذار نیاز دارد

وی با بیان اینکه احداث نیروگاه برق آبی به سرمایه‌گذار بخش خصوصی  یا شرکتی نیاز دارد، تصریح کرد: نیروگاه خورشیدی و برق آبی امسال قیمت خرید تضمینی برق را  ۳۰ درصد افزایش دادند.

حدادی پور افزود: برای نصب پنل خورشیدی در فرمانداری ۱۰۰ میلیون تومان فرمانداری سرمایه‌گذاری کردند و ادارات و سازمان‌های دیگر نیز می‌توانند در این زمینه اقدام کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۹۱ هزار و ۹۹۶ مگاوات ساعت برق در شهرستان مصرف شده است، افزود: امسال ۱۶۹ هزار و ۵۴۳ مگاوات ساعت برق شهرستان در مصرف شده که نسبت به سال گذشته ۱۱.۶ دهم درصد مصرف برق کاهش داشته است.

مدیر امور برق گلپایگان با بیان اینکه بدهی دهیاری‌ها اعلام شده اما هنوز هزینه‌ای پرداخت نکردند، تصریح کرد: طبق قانون هزینه پرداخت هرگونه جابجایی پایه برق و تأسیسات توسط ادارات مربوط به خود آن اداره است.

کد خبر 4771182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =