اجرای پروژه راه‌سازی مرکز ایران به عراق

خرم‌آباد- معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از اجرای پروژه راه‌سازی مرکز کشور ایران به عراق خبر داد و گفت: مطالعات توجیهی این پروژه شروع شده است.

به گزارش خبرنگار مهر،  محمد رضا کدخدا زاده در جمع خبرنگاران در سخنانی با بیان اینکه کریدور غرب، یکی از کریدورهای نمونه کشور است، اظهار داشت: در حال حاضر دو کریدور در کشور تعریف کرده ایم که یکی از آنها کریدور غرب است که از مرز بازرگان تا بندر امام ادامه دارد و پنج استان را در بر می گیرد.

وی، بیان داشت: در این راستا هیئت دولت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی از موارد و ظرفیت هایی که در قانون پیش بینی شده از جمله بحث سرمایه گذاری، در این محور استفاده می کند.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه در آخرین جلساتی که با سازمان مدیریت و برنامه ریزی داشتیم حدود ۶۰۰ میلیارد تومان را به عنوان تسهیلات در اختیار این کریدور گذاشتند.

کدخدا زاده با بیان اینکه این امر در این راستا بوده تا سرمایه گذارانی که می خواهند در این خصوص سرمایه گذاری کنند اگر وام و تسهیلاتی از بانک ها می گیرند از آن به عنوان استهلاک سود تسهیلات خود استفاده کنند، گفت: همچنین بسته ای را آماده کرده ایم و با استانداری ها نیز هماهنگ کرده ایم که هر سرمایه گذاری در این پنج استان و این کریدور سرمایه گذاری کند، ظرفیت هایی که در این استان ها وجود دارد در اختیارشان قرار داده شود.

وی، تاکید کرد: اگر این امر تحقق یابد، این کریدور بین دو تا سه سال آینده به صورت کامل به بهره برداری خواهد رسید.

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به محور آزاد راه خرم آباد - پل زال تا نجف، تصریح کرد: مطالعات توجیهی این پروژه شروع شده و امیدواریم که این پروژه روند اجرایی پیدا کند و بتوانیم سرمایه گذاری در این زمینه پیدا کنیم که مرکز کشور را به سمت عراق و عتبات عالیات هم برای بحث اقتصادی و هم زیارتی متصل کنیم.

کدخدا زاده با اشاره به روند اجرای آزاد راه خرم آباد- اراک، تصریح کرد: قسمت خرم آباد تا بروجرد این پروژه، اگر شرایط آب و هوایی اجازه دهد امسال و حداکثر تا بهار و تابستان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

کد خبر 4771184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =