امکان سنجی ۱۲۰ پروژه اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در لرستان

خرم‌آباد- معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان از امکان سنجی اولیه ۱۲۰ پروژه اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، امید امیدی در ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان با اشاره به برنامه عملیاتی پیشبرد پروژه های دارای نقش کلیدی در توسعه لرستان با رویکرد اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: در قالب این برنامه ۱۲۲ پروژه در استان در نظر گرفته شد که شامل پروژه های اقتصادی و عمرانی هستند.

وی، عنوان کرد: دستگاههای اجرایی عملکرد خود را در رابطه با این پروژه ها در سامانه ثبت می کنند.

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه عملیاتی توسعه چهار ساله لرستان، افزود: این برنامه در قالب ۳۲۲ شاخص اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و با تاکید بر شاخص های اقتصادی است.

امیدی با تاکید بر اینکه مطالعات امکان سنجی فرصت های سرمایه گذاری در استان انجام شده و حدود ۱۲۰ پروژه اقتصادی را امکان سنجی اولیه کرده ایم، گفت: از مجموع ۱۲۲ پروژه کلیدی در استان ۸۳ مورد برنامه محور بوده و پیش بینی برآورد مالی دارند.

وی، گفت: همچنین ۲۲ پروژه دیگر نیاز به تعیین تکلیف دارند و سال ها راکد و بلاتکلیف مانده اند.

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان، افزود: ۱۰ پروژه نیز که جزو پروژه های برنامه محور بودند که در جریان سیلاب دچار خسارت شدید شدند.

امیدی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۱۲۲ پروژه یاد شده، افزود: پیشرفت این پروژه ها در ابتدای برنامه ۳۸.۴ درصد بوده که تا پایان شهریور ماه به ۶۰ درصد رسیده است.

وی عنوان کرد: در جریان سیلاب سه ایستگاه پمپاژ آب استان تخریب کامل شدند.

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان با اشاره به انتخاب ۲۴ پروژه استان با رویکرد اشتغالزایی، دانش بنیانی و اقتصادی برای ثبت و تایید در سامانه» نیپا»،  افزود: عمده این پروژه ها اقتصادی هستند.

کد خبر 4771270

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =