پیگیری مشکلات مرزنشینان/پلیس از اقتصاد عشایر مرزنشین حمایت می کند

بیرجند- فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: خشکسالی های پیاپی مشکلاتی را برای عشایر مرز نشین استان ایجاد کرده که توسط پلیس در حال پیگیری و رصد است و از اقتصاد مرزنشینان حمایت می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مجید شجاع  صبح چهارشنبه در نشست صمیمی با سران عشایر شیعه و سنی استان خراسان جنوبی به مناسبت هفته وحدت اظهار داشت: تأمین و احساس امنیت در جامعه مبحثی است که بخش عمده آن توسط مردم تولید می شود و در 40 سال گذشته جماعات عشایری که ذخیره انقلاب هستند؛ با همه توان استوار و مردانه از انقلاب اسلامی دفاع و پشتیبانی کرده اند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان داشت: جمعیت های عشایری تأثیر گذاری خود را از سران طوایف می گیرند که این تأثیر پذیری در مسائل امنیتی و اجتماعی قابل توجه بوده و باعث کاهش آسیب های اجتماعی در طوایف عشایری شده است.

سردار شجاع افزود: خراسان جنوبی با 58 طایفه عشایری چهارمین جمعیت عشایری ایران است که امنیت مرزهای شرقی کشور در استان خراسان جنوبی رابطه ای مستقیم با حضور عشایر غیور دارد و این فرصت خوبی را برای تولید امنیت در این مناطق فراهم کرده است.

وی با بیان این که نباید از مشکلات اقتصادی مرزنشینان و طوایف عشایری غافل باشیم؛ تصریح کرد: عشایر سخت کوش ایران اسلامی با توقع کم بیشترین ایستادگی را پای این نظام و انقلاب داشته اند و هر جا احساس خطر کرده اند از مرزها و کیان ایران اسلامی دفاع کرده اند.

سردار شجاع با بیان این که خشکسالی های پیاپی مشکلاتی را برای عشایر عزیر مرز نشین در خراسان جنوبی فراهم کرده است، گفت: مشکلات عشایر نظیر واردات دام و کارت های مرز نشینی توسط پلیس در حال پیگیری و رصد است و نیروی انتظامی با ایجاد آرامش و تأمین امنیت از اقتصاد مرزنشینان حمایت می کند.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران حامی منافع مردم عزیز میهن اسلامی است و با توجه به جمعیت حدود 80 هزار نفری عشایر مرزنشین خراسان جنوبی از منافع این قشر کم توقع در استان دفاع و از سازمان های مرتبط مطالبه گری خواهد کرد.

کد خبر 4771363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =