کارآفرینان کمیته امداد از تسهیلات ۵۰۰ میلیون تومانی بهره می برند

بندرعباس - رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: کارآفرینانی که بتوانند برای ۱۰ درصد از مددجویان شغل ایجاد کنند تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت خواهند کرد.

 به گزارش خبرنگار مهر، سید مرتضی بختیاری عصر چهارشنبه در همایش تجلیل از مددجویان کارآفرین تحت پوشش کمیته امداد هرمزگان، اظهار داشت: این همایش یک نوع تقدیر عملی از مدیریت هرمزگان و مدیران بانک‌ها است که امروز شاهد نتیجه حمایت این نهادها هستیم.

وی با ذکر این نکته که کارآفرینان تحت پوشش کمیته امداد، شعار ما می‌توانیم را به تصویر کشیدند، عنوان کرد: افرادی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار می‌گیرند با حمایت در همه زمینه‌ها توانمند خواهند شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به این نکته که بالاترین پاداش از آن کسی است که تلاش کند لقمه حلال به منزل ببرد، ابراز داشت: بخشی از آسیب های اجتماعی در جامعه به خاطر شبهه‌ناک بودن لقمه‌هاست.

بختیاری اظهار داشت: با توجه به شرایط امروز شخصی که امروزه در زمینه تولید فعالیت می‌کنند، همانند کسی است که در سنگر جهاد از جان خود مایه می‌گذارد.

وی گفت: خوش‌حساب‌ترین مشتریان بانک‌ها در کشور، مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: تنها ۱.۵ درصد از افراد وام‌گیرنده تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) موفق به پرداخت اقساط تسهیلات خود نشده‌اند. 

بختیاری بیان داشت: بنده افرادی را در سطح کشور می‌شناسم که از دوران دانش‌آموزی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) بوده و هم اکنون نیز عضو هیئت علمی دانشگاه است. این تحقق شعار ما می توانیم است.

وی ما می توانیم را کلید واژه و رمز موفقیت دانست و ابراز داشت: در کنار هم بودن و با هم بودن هر مشکلی را حل خواهد کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) مطرح کرد:  ۷۰۰ هزار خانواده با بهره‌گیری از تسهیلات اشتغالزایی، از تحت حمایت کمیته امداد خارج شده‌اند که این امر موجب شده است که سرانه این افراد که حدود دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بود، صرف رسیدگی به دیگر نیازمندان شود.

بختیاری اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) تسهیلات دریافتی خود را به صفر رسانده‌اند.

وی گفت: توانمندسازی با رعایت درآمد باثبات و حفظ حرمت وکرامت انسانی مورد تاکید رهبری است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) عنوان کرد: اشتغال، مسکن و فرهنگ سازی به عنوان سه پایه توانمندسازی انسان محسوب می‌شوند.

بختیاری تصریح کرد: امسال حدود هفت هزار و ۵۰۰ شغل با اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومان ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) ایجاد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کارآفرینانی که بتوانند برای ۱۰ درصد از مددجویان شغل ایجاد کنند تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان  تسهیلات دریافت خواهند کرد. 

کد خبر 4771743

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =