جمعیت بهره مند از شبکه آبرسانی روستایی به ۱۰ میلیون نفر می رسد

ارومیه – وزیر نیرو گفت: تا پایان دولت دوازدهم جمعیت روستایی بهره‌مند از شبکه‌های آبرسانی به حدود ۱۰ میلیون نفر می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا اردکانیان پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق آذربایجان‌غربی اظهارداشت: تابستان سال ۱۴۰۰ جمعا چهار هزار روستای دیگر به جمع روستاهای برخوردار از شبکه آب شرب اضافه شده و جمعیت بهره مند از شبکه آبرسانی روستایی به ۱۰ میلیون نفر می رسد.

وی ادامه داد: امروز مسئولیت سنگینی متوجه مجموعه مدیران وزارت نیرو است و این دوران گذاربا هدف توجه به مقوله مدیریت عرضه و تقاضا همراه با رفتارهای مناسب مدیریتی و تشریک مساعی با دولت  هموارمی شود.

اردکانیان با تاکید بر توجه به الزامات محیطی همچون تحریم ها گفت: شرایط موجود موجب می شود امر توسعه به صورت جدی تری مورد توجه قرار گرفته و دستگاههای دولتی عمدتاً به عنوان تنظیم گران تولید و توزیع عمل نمایند.

وزیر نیرو در ادامه افزود: مدیران باید به این مقوله توجه خاصی داشته و با گزینش افراد مناسب و باز کردن میدان به نیروهای شایسته و بانوان توانمند در پستهای مدیریتی شرایط را برای پیشرفت آنها فراهم آورند.

وی با اشاره به پویش # هر هفته: الف_ ب _ ایران، بیان کرد: این طرح با اعلام ریاست جمهوری آغاز شده است وبا توجه به شرایط روحی و روانی امروز جامعه و فشارهای تبلیغاتی موجود لازم است در جهت افزایش تاب آوری و امید در جامعه فعالیتها و کارهای خوب و موثری که در صنعت آب و برق کشور انجام میشود منعکس و فعالیتهای استانی بازگو گردد.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: ما به عنوان دستگاه جلودار درعرضه خدمات نظام و دولت به جامعه وظیفه داریم در حد توان و استعداد و تزریق روحیه کاری در جهت اجرای گسترده تراین پویش دراستانها قدم برداریم.

اردکانیان با اشاره به شرایط پیش رو در سال آینده گفت: لازم است صنعت آب و برق استانها در مسیری حرکت کنند که اختلالی در خدمت رسانی ایجاد نشود وفعالیتهای طرحها نیزهچون گذشته ادامه داشته و با کندی مواجه نشود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی نیز در این نشست ضمن ارائه گزارش از سیمای آب استان به تشریح اقدامات شرکت آب منطقه ای در راستای مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه پرداخت و گفت: از سال ۱۳۹۲تاکنون حدود ۳۳۰ کیلومتر از رودخانه های منتهی به دریاچه ارومیه و ۵۴۴ کیلومتر از انهارمنتهی به رودخانه های مهم استان لایروبی و حدود ۵ میلیارد متر مکعب از آب پشت سدها به سوی دریاچه رهاسازی شده و صرفه جویی ۳۲ درصدی درمصرف منابع آب استان اتفاق افتاده است.

کیومرث دانشجو انسداد ۵۰۴۷حلقه چاه غیر مجاز، نصب ۵۰۶۳ دستگاه کنتور هوشمند، اجرای۷۴ مورد سردهنه سازی و فعال سازی ۷۰ اکیپ گشت و بازرسی در کنار اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی برای اقشار دانش آموزی و معلمان را از دیگراقدامات مهم این شرکت در این حوزه برشمرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی یکی از دستگاههای فعال در امر احیای دریاچه ارومیه بوده و اقدامات اجرایی این شرکت در بخشهای مختلف موجب هدایت مناسب این موهبت الهی به سمت دریاچه ارومیه شده است.

کد خبر 4772201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =