حرف رهبری مبنی بر سرمایه‌گذاری دشمن در جنگ اقتصادی را جدی نگرفتیم

مشهد - نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت:۱۰ سال است که حرف رهبری را مبنی بر اینکه مسئله اصلی حوزه اقتصاد است و دشمن در این جبهه سرمایه‌گذاری می‌کند، جدی نگرفته‌ایم.

به گزارش خبرنگار مهر،حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر ظهر امروز در دومین اجلاسیه خانه‌های صنعت، معدن و تجارت، در مشهد اظهار کرد: امروز دشمنان ما مایوس هستند از اینکه در حوزه مسائل نظامی حرفی برای گفتن داشته باشند و جبهه جنگ را در حوزه مسائل اقتصادی آورده‌اند و ما امروز باید در این جبهه، یک قرارگاه اساسی را تشکیل دهیم و واقعا این قرارگاه شکل نگرفته است.

وی افزود: مباحث مسائل اقتصادی را علی‌رغم اینکه ۱۰ سال است رهبری نظام داد زده‌اند که مسئله اصلی این حوزه است و دشمن دارد برایش سرمایه‌گذاری می‌کند، جدی نگرفته‌ایم و تعارفاتی می‌کنیم و هم مجلس هم دولت و هم دستگاه قضایی ما در حال تعارف است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما بد عمل کردیم. وقتی مقایسه می‌کنیم کالایی که امروز به راحتی به صورت قاچاق به کشورمان می‌آید، همان کالا در کشور ما وقتی می‌خواهد تولید شود، ۳۵ درصد هزینه سربار از مالیات، ارزش افزوده و بیمه به آن تحمیل می‌کنیم، چه‌طور انتظار می‌کنیم افسری که با جان‌فشانی خود را به خط می‌زند، پای این مسیر بماند؟

حجت‌الاسلام پژمانفر اضافه کرد: مجموعه‌های متعددی در همین شهر مشهد با ۵۵۰ کارگر داشتیم که تعطیل شده است و به سمتی می‌رود که بیمه بیکاری به آن مجموعه دهند ولی ما به راحتی در تهران دو جلسه گذاشتیم و کاری کردیم که فعال شده است.

وی در ادامه ضمن اشاره بر تمرکز بسیاری از امور و تصمیمات در پایتخت، بیان کرد: اختیاراتی که در قانون اساسی در حوزه تولید بر عهده رئیس‌جمهور بوده است، به استاندار واگذار شده است اما باز هم من به آقای جهانگیری گفتم که وقتی همه تصمیم‌گیری‌ها را متمرکز در تهران کردید، نتیجه‌اش این می‌شود که ۳۷ واحد بزرگ تولیدی ما دفاترشان را در تهران می‌گذارند چون امتیازات ویژه‌ای را در پایتخت می‌توانند بگیرند.

این عضو جبهه پایداری در ادامه ابراز کرد: ما در مجمع این استان گفتیم چرا از دستگاه‌ها مطالبه‌گری کنیم؟ هر جلسه یک دستگاه را دعوت کردیم تا مشکلات خود را از لحاظ قانونی و اجرایی در حوزه استانی و ملی بگویند و بعد مجمع را در ارتباط با پیگیری این مشکلات هم در استان و هم در تهران فعال کردیم.

حجت‌الاسلام پژمانفر تاکید کرد: مهم‌ترین مسئله امروز تمرکزی است که وجود دارد. اگر آقای رئیس جمهور همین بخش‌نامه‌ای را که طی آن به استانداردها در بخش تولید اختیاراتی داده شده بود و آقای جهانگیری لغو کردند را دوباره اجرا کنند، حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد استان‌ها حل می‌شود.

کد خبر 4772410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =