ورزش آذربایجان غربی با والیبال تنفس می کند

ارومیه – استاندار آذربایجان غربی گفت: ورزش آذربایجان غربی با والیبال تنفس می کند و ستاره های درخشان ورزش ایران، پرورش یافته مکتب بزرگانی چون کارگرپیشه هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی شهریاری عصر پنجشنبه در آیین بهره برداری از ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه اظهارداشت: همچنین تنوع ورزشکاران در رشته های گوناگون و کسب افتخارات جهانی به همت سیامند رحمان ها گویای نقش آفرینی مثبت دولت و مردم در این عرصه است، فوتبال این سرزمین با تیم نود ارومیه جان گرفته و می رود تا تاریخ ساز شود.

وی ادامه داد: افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری به عنوان مطالبه ای تاریخی از سوی علاقمندان ورزش و تکمیل ورزشگاه مهاباد و دهها پروژه دیگر در اقصی نقاط استان بیانگر اهتمام جدی دولت به امیدآفرینی و نشاط در بین مردم و بویژه جوانان است.

استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: سرمایه گذاری های انجام شده در ایجاد زیرساخت های ورزشی و میزبانی از رویدادهای جهانی،منطقه ای و ملی امروز آذربایجان غربی را به مهد ورزش ایران بدل ساخته است.

شهریاری خاطرنشان کرد: استان آذربایجان غربی در شاخص های اقتصادی مهمی چون کاهش نرخ بیکاری، کاهش تورم، رشد سرمایه گذاری، رشد صادرات، رشد نرخ مشارکت اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار رتبه های برتر کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی یاد آور شد: مردمان این دیار که آزمون پس داده هایی سربلند و جان برکف هستند، در برابر عقب ماندگی های ناشی از جنگ و سوئ مدیریت همواره مشی صبر و قناعت در پیش داشته اند و امروز که دولت تدبیر و امید با سرمایه گذاری های تاریخی و توجه به موضوعاتی چون احیای دریاچه ارومیه و بهبود شاخص های زیربنایی توسعه در مقام جبران کم کاری های مستولی شده تاریخی بر این مردم برآمده، بیش از پیش همراه و همدل در تحقق آرمانهای انقلاب هستند.

شهریاری افزود: با همه دستاوردهای تاریخی که آذربایجان غربی در حوزه های اقتصادی در چند سال اخیر کسب کرده و بر مدار برنامه ریزی مبتنی بر عقلانیت،برابری و شفافیت قرار گرفته، زخم عقب ماندگی در حوزه هایی چون زیرساخت های آموزشی و حمل و نقلی و نیز سرانه پایین درآمدی تاول زده و موجب شده تا توسعه مدنظر به طور کامل در استان محقق نگردد.

وی گفت: آذربایجان غربی برای حفظ روزهای ماندگار در شاخص های اقتصادی نیازمند توجه ویژه دولت است. ضعف در حوزه زیرساخت های اساسی توسعه استان به ویژه راه، حمل و نقل زمینی و ریلی، بهداشت و آموزش به دلیل ناکافی بودن سرمایه گذاری های بخش عمومی  از جمله در حوزه زیرساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی، شکاف شاخص های توسعه یافتگی استان با میانگین کشوری و نیز کمبود منابع بانکی به منظور تامین مالی بنگاه های اقتصادی نیازمند تسهیلات سرمایه ثابت و در گردش، می طلبد تا دولت عنایت ویژه ای به این استان داشته باشد.

کد خبر 4772513

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =