لزوم استفاده از شرکت های دانش بنیان در تحول سازمانی

شیراز- معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر جهاد کشاورزی گفت: باید از شرکت های دانش بنیان در تحول سازمانی و توانمند سازی نیروی انسانی بهره گیری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا طلایی در گردهمایی معاونین توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان های منطقه ۲ کشور در شیراز افزود: نوع کار مدیریت در حوزه اجرا به شکلی است که در زمان خود باید سریع تصمیم گیری شود ولی در حوزه نیروی انسانی باید با برنامه ریزی جامع تصمیم گیری کرد تا پویایی سازمان به نحو مطلوب حاصل شود از این رو آن ها در حوزه مسائل داخلی سازمان نقش اول را دارند و اگر در هر رده از ساختار تشکیلاتی پویایی نباشد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی نقش اصلی آن را دارد و تمامی تحولات این حوزه در اختیار مسئولین این بخش است. 

وی با تاکید براهمیت نقش آموزش، این مهم را یکی از محورهای اساسی در حوزه منابع انسانی دانست و گفت:  باید با بررسی و برنامه ریزی دوره های آموزشی مناسب برای کارکنان در نظر گرفته شود و پیش رفت  و در غیر این صورت نتیجه معکوس خواهد داشت زیرا حوزه منابع انسانی ظرافت های ویژه ای دارد.

طلایی تصریح کرد: ایده پردازی و مشارکت کارکنان در مباحث درون سازمانی بسیار با اهمیت است و هر سازمان با تحول گرایی می تواند برای دستیابی به اهداف خود  و ایجاد تحولات مد نظر،  با به کارگیری ایده های افراد درون گام بردارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع  وزارت جهاد کشاورزی با ابراز تمایل به استفاده از ایده های افراد جوان و خوش فکر به منظور تقویت تحول گرایی گفت: باید از شرکت های دانش بنیان در تحول سازمانی و توانمند سازی نیروی انسانی بهره گیری شود و به داشته های داخل مجموعه قانع نشد و به بیرون سازمان هم توجه کرد.

طلایی به موضوع احکام کارگزینی کارکنان وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد و افزود: یکی از مشکلات ما احکام کار گزینی است  که نسبت به سایر دستگاه‌ ها کمتربوده  و در مبحث جایگاهی درست تعریف نشده که درخواست شده  دو نفر از خارج از مجموعه وزارت جهاد کشاورزی، دو نفر از مجموعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، دو نفر از دانشگاه و دو نفر از وزارت جهاد کشاورزی احکام ما را بازنگری کنند تا خواسته به حقی که نیروها دارند در دستور کار قرار گیرد. 

به گفته وی، معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی باید تمام سطوح سازمانی را نظارت و درخصوص نخبه پروری اقدامات لازم را انجام داده و ضمن استفاده از فن آوری های نوین در انجام کارها در خصوص کاهش نیروی انسانی و استفاده از نیروی حجمی تصمیم گیری نماید. 
او با اعلام اینکه ظرف دو ماه سامانه یکپارچه معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی راه اندازی می شود، افزود: سامانه باید یکپارچه برای کل وزارت خانه اجرا شود.

در این جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: بخش کشاورزی بخش پویایی است و به دلیل تغییر پذیری اقلیم و تغییراتی که در آب، خاک و تکنولوژی کشاورزی بوجود آمده ما  نیاز به منابع انسانی ای داریم که تغییرات را بپذیرند، پویا فکر کنند و در برابر پذیرش تکنولوژی مقاومت نکنند.

محمد مهدی قاسمی اظهار کرد: بحث چابک سازی ساختار و رویکردهایی که در زمینه سیستم های جدید برای جاری سازی استراتژی های نوین باید به آن پرداخته شود از رهگذر منابع انسانی توانمند حاصل می شود. 

وی خاطر نشان کرد: باید چالش های موجود را دسته بندی کنیم و با استفاده از ظرفیت سازمان های استانی و وزارتخانه، آن ها را پوشش دهیم.

قاسمی گفت: ما نیازمند استراتژی های خاص خود هستیم و شیوه اجرایی آن ها را با توجه به شرایط و برنامه های استان خود باید پیاده سازی کنیم کما این که ما در استان فارس با این شیوه  در عرصه عمل  دست آوردهای خوبی را برای استان داشته ایم. 

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ضمن تبریک ولادت باسعادت پیامبر اسلام(ص) گفت: همه ما انسان ها که زیر یک پرچم و لوا قرار گرفته ایم، قطعاً الگویی در زندگی داریم که این الگو برای ما مسلمانان باید پیامبر گرامی اسلام (ص)، ائمه اطهار (ع) و بزرگان دینی و مذهبیمان باشند.

حجت الاسلام سید محسن قائمی افزود: نقش معاونین توسعه مدیریت و منابع در سازمان ها به مثابه نقش سر برای بدن انسان است و شما با مهمترین تشکیلات یک مجموعه سر و کار دارید بنابراین اگر افکار خلاق، استراتژی‌های روز، نقشه راه و ایده های جدید وجود داشته باشد ولی منابع انسانی یعنی افراد خلاق وجود نداشته باشند هیچ کارایی ندارد و هیچ کاری انجام نخواهد شد.

کد خبر 4772711

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =