تحقق تمدن نوین اسلامی نیازمند رسیدن به دانشگاه اسلامی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر لزوم تشکیل شبکه دانشگاه‌های جوامع اسلامی تاکید کرد و ادامه داد: آنچه که برای تمدن نوین اسلامی نیاز داریم رسیدن به دانشگاه اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی طهرانچی جمعه ۲۴ آبانماه در نشست اتحادیه اندیشمندان دانشگاهی جهان اسلام کمیسیون مطالعات راهبردی و آینده‌پژوهی جهان بدون رژیم صهیونیستی که در سالن زرین هتل آزادی برگزار شد، مطرح کرد: وحدت میان جامعه اسلامی یک گفتمان است که بعد از آن حرکت از شبکه‌سازی، نهادسازی شروع و در نهایت رفتارسازی در جامعه اسلامی ختم می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها نقش محوری را در رسیدن به تمدن نوین اسلامی بر عهده دارند، عنوان کرد: اکنون این سئوال مطرح است که آیا دانشگاه امروز اسلامی می‌تواند ما را در رسیدن به تمدن نوین اسلامی کمک کند؟ پاسخ این سئوال خیر است چراکه ما در دانشگاه‌ها نیازمند تحول و تغییر هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه دانشگاه‌های برگرفته‌شده از نظام تربیتی غرب از آموزه‌های دینی فاصله بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: دانشگاه غربی برای یکپارچگی اجتماعی از دین و خانواده عبور کرده و مبتنی بر نظام‌های شغلی به دنبال یکپارچگی اجتماعی است و به اصطلاح فرهنگ شهروندی مبتنی بر دین‌زدایی در دانشگاه است.

وی بر لزوم تشکیل شبکه دانشگاه‌های جوامع اسلامی تاکید کرد و ادامه داد: آنچه که برای تمدن نوین اسلامی نیاز داریم دانشگاه اسلامی است که این اسلامی شدن دانشگاه‌ها در محیط جهانی به‌عنوان یک چالش بزرگ برای دانشگاه‌های غربی است و آن‌ها به‌خوبی درک کرده که این تمایل اندیشمندان اسلامی یک چالش و تهدید برای آن‌هاست.

کد خبر 4773413

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha