دستاوردهای علمی از نقاط قوت ایران در برابر استکبار است

کازرون -امام جمعه کازرون با بیان اینکه دانشجویان یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی هستند، گفت: یکی از نقاط قوت جمهوری اسلامی در برابر هجمه‌های استکبار دستاوردهای علمی ایران است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد صباحی شنبه در جمع دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور کازرون اظهار داشت: تمام قوای خدادادی قابل تقویت است بنابراین باید سعی کنیم روزانه تمام لایه‌های وجودی خودمان را کامل کنیم، چرا که خداوند با توجه به قدرت‌های مختلف وجودمان، ما را کامل آفریده و ما رو به سوی کمال می رویم.
وی تاکید کرد: یکی از قوای خدادادی، قوه فکر و اندیشه است، فکر و اندیشه قابل تقویت است؛ خدا انسانها را نخبه آفریده است اما لازمه آن، بهره‌گیری از استعدادهایمان است.

امام جمعه کارزون خطاب به دانشجویان گفت: هدف‌های خودتان را در افق بالا تداعی کنید و برای پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی گام بردارید.
حجت الاسلام صباحی بیان کرد: قطعا روزی وعده مقام معظم رهبری تحقق پیدا می‌کند و اگر کسی می خواهد به منابع علمی دسترسی پیدا کند باید زبان فارسی را یاد بگیرد.

وی بیان کرد: در گذشته زمانی که مسئله دستیابی ایران به انرژی هسته ای مطرح می شد اروپایی‌ها از ایران می خندیدند و ما را مسخره می‌کردند، اما امروز با تلاش‌های دانشمندان ایرانی کشورهای دنیا جایگاه علمی ایران را باور کرده اند.

امام جمعه کارزون به دانشجویان توصیه کرد: نگذارید موانع کوچک ذهنتان را درگیر کند و ذهنتان فارغ از هرچیز باید برای دستیابی علمی در جریان باشد.

حجت الاسلام صباحی با بیان اینکه فضای مجازی و برخی ارتباطات برای دانشجویان حاشیه درست می‌کند، تاکید کرد: لازم است مراقب باشید و از حاشیه فرار کنید و نگذارید مسائل بی ارزش مانع فعالیت‌های علمی و پژوهشی شما باشد و ذهنتان را تقویت کنید.

وی خطاب به دانشجویان افزود: معنویت را در زندگیتان بیشتر کنید، بهترین روش استفاده از هر چیزی، روش و دستورالعملی است که شرکت سازنده می گوید؛ این دنیا نیز سازنده و آفریننده دارد و امیدواریم بتوانیم با عمل‌کردن به دستورات سازنده این دنیا که خداوند متعال می‌باشد، بیشترین بهره‌وری و موفقیت را در زندگی‌تان داشته باشید.

امام جمعه کازرون در ادامه به رعایت سبک زندگی اسلامی ایرانی و حفظ سنتها توسط دانشجویان تاکید کرد و ادامه داد: دانشجویان طلایه‌داران و ذهن فعال و پویای یک جامعه هستند، شما دانشجویان باید مواظب باشید طوری رفتار نکنید که دشمنان این آب و خاک خوشحال شوند.

کد خبر 4773662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =