۱۱۸۲ کمپ ترک اعتیاد در کشور فعال است

شهرکرد- مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور گفت: یک هزار و ۱۸۲ کمپ ترک اعتیاد در کشور فعال است.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرید براتی سده ظهر شنبه در سفر به شهرستان تازه تاسیس خانمیرزا و افتتاح ساختمان کمپ ترک اعتیاداین شهرستان افزود: هم اکنون یک هزار و ۱۸۲ کمپ ترک اعتیاد در کشور فعال است که بر اساس پروتکل این سازمان باید این مراکز به پزشک، مسئول فنی و و روان شناس و مددکار مجهز شوند.

مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور بر افزایش نظارت بر فعالیت کمپ های ترک اعتیاد در کشور تاکید کرد و گفت: سال گذشته بیش از هفت هزار بازدید از این مراکز انجام شده که به طور میانگین از هر مرکز حدود هفت بازدید انجام شده است.

وی بر استانداردسازی مابقی مراکزاقامتی این سازمان تاکید کرد و گفت: به منظور نگهداری معتادان متجاهر و بی خانمان در سطح کشور نیز ۲۲ مرکز فعال است.

براتی سده اظهارکرد، به منظور خدمات رسانی به این معتادان ۶۲۰ مرکز از کمپ های اقامتی سطح کشور نیز از این معتادان پذیرش دارند.

وی کمبود اعتباردر حوزه درمان را یکی از مهمترین مشکلات سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد و گفت: درمان اعتیاد باید راحت و دردسترس عموم باشد و به طور کلی عدالت در حوزه درمان باید رعایت شود.

مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور بر حمایت بیشتر از افراد معتاد کم درآمد در حوزه درمان به عنوان یکی از سیاست های این سازمان اشاره کرد و گفت: امسال در حوزه درمان ماده ۱۶ بیش از ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده و در حوزه ماده ۱۵ که درمان، کاهش آسیب و بازدارندگی ۳۴۰ میلیاردریال پیش بینی شده که از این میزان ۱۲۰ میلیارد ریال اختصاص داده شده است

وی بیان کرد: ۸۵ درصد مراکز اقامتی بهبود یافتگان بر اساس پروتکل سازمان بهزیستی استاندارد سازی شده است.

کد خبر 4773910

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =