امضا ۱۲۸ هزار میلیارد تومان توافقنامه درحوزه سرمایه گذاری دراستان

مشهد – استاندار خراسان رضوی گفت: ۱۲۸هزار میلیارد تومان پروژه سرمایه‌گذاری در استان خراسان رضوی امضا شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رزم‌حسینی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از «ایستگاه الندشت» در مسیر خط دوم قطارشهری مشهد، اظهار کرد: قطعا با همکاری و مشارکت در ایامی که دشمنان به دنبال بر هم زدن انسجام داخلی کشور هستند می‌توانیم استان را سربلند کنیم، همچنین از رسانه‌ها تشکر کنم زیرا انصافا در تمامی جریانات همراهی بسیار خوبی داشتند.

وی با تأکید بر اینکه بدون گرایش سیاسی از اقدامات شهرداری و شورای شهر حمایت می‌کنم، افزود: در حوزه سرمایه گذاری در استان حدود ۱۲۸ هزار میلیارد تومان موافقت نامه امضا شده است.

رزم حسینی با بیان اینکه با حفظ امنیت می‌توان آهنگ آبادانی داشت، تصریح کرد: در حاشیه شهر مشهد برنامه‌های خوبی اجرایی شده به طوری که تا سال آینده بخشی از محدوده حاشیه شهر به منطقه‌ای برخوردار می‌شود.

گفتنی است خط یکم قطار شهری مشهد به طول ۱۹ کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل آباد اسفند ۱۳۸۹ به بهره برداری رسید و هم اکنون روزانه به طور میانگین ۱۳۰ هزار نفر در این مسیر جا به‌جا می‌شوند. مسیر توسعه ۴.۵ کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر سال ۱۳۹۴ به بهره برداری رسید.

عملیات حفاری ۱۴.۵ کیلومتری خط دوم قطار شهری مشهد نیز از منطقه رضاشهر به سوی منطقه طبرسی شمالی پانزدهم بهمن ۱۳۹۴ به پایان رسید و اسفند سال ۱۳۹۵ مرحله نخست این خط به طول هشت کیلومتر بهره برداری شد. اواخر اسفند ۱۳۹۶ نیز با بهره برداری از ۲ کیلومتر دیگر از مسیر این خط، ایستگاه‌های سعدی و شریعتی به صورت آزمایشی به بهره برداری رسیدند و در سفر اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ رییس جمهوری به مشهد این خط با خط یکم در ایستگاه شریعتی اتصال یافت و ادامه این خط در ایستگاه میدان شهید کاوه نیز ۱۸ مرداد ماه امسال بهره برداری شد. همچنین ایستگاه الندشت در مسیر خط دوم قطارشهری مشهد از امروز به بهره‌برداری رسید.

عملیات اجرایی خط چهارم نیز به طول ۱۴.۵ کیلومتر از انتهای خواجه ربیع تا شهرک شهید رجایی با ۱۵ ایستگاه ۱۸ مرداد ماه امسال آغاز شد.

کد خبر 4774164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =