در تدوین سیاست های اجرایی لایحه بودجه سال ۹۹ محدودیت زمان داریم

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تاکید کرد: در تدوین سیاست های اجرایی لایحه بودجه سال ۹۹ محدودیت زمان داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن رسولی در بررسی دو فوریت طرح سیاست های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران در موافقت با این دو فوریت، اظهار کرد: علت تقاضای دو فوریت طرح، محدودیت زمانی است. در آستانه دریافت لایحه بودجه سال ۹۹ هستیم تا با تصویب سیاست های اجرایی لایحه بودجه مطابق با جدول زمانی به شورا ارسال شود.

وی ادامه داد: درباره مسایل کلیدی شهر و شهرداری در قالب رویکرد طرح و پروژه ها و سیاست ها پیش از این در برنامه پنج ساله سوم تصمیم گیری شده است. مهمترین بخش برنامه سوم تصویب جداول کمی به ویژه منابع و مصارف است که به آن رای داده شده است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران درباره  الحاق تبصره‌ای به آخر ماده واحده لایحه حمایت از اجرای شبکه فاضلاب تهران، گفت: در این تبصره آمده است که عملیاتی شدن مفاد این مصوبه مشروط به امضای قرارداد احداث تصفیه‌خانه‌های فاضلاب مناطق ۴ و ۲۲ توسط شرکت فاضلاب و شهرداری تهران باشد، این در حالیست این قراردادها امضا شده است. اما اگر منظور روشنگری مباحث مالی است پیشنهاد می کنم که این موضوع به صورت الحاق در بند قرارداد اضافه و اصلاح شود.

رسولی همچنین درباره پیشنهادی مبنی بر حفر چاه های جذبی برای جمع آوری آبهای سطحی توسط شرکت آب و فاضلاب، تصریح کرد: جمع آوری آبهای سطحی برای کاهش ضریب فرونشست زمین در تهران، خواسته صحیحی است اما حفر تعدادی چاه در مناطق مختلف کمک کننده نیست. باید مانند تجارب کشورهای پیشرفته به سمتی حرکت کنیم که دو سیستم جمع آوری و هدایت آبهای سطحی و فاضلاب را داشته باشیم البته به دلیل اینکه در تکمیل شبکه فاضلاب شهر تهران مشکل وجود دارد به بخش دوم ورودی نشده است. این موضوع تنها بار مالی به شرکت آب و فاضلاب خواهد داشت.

کد خبر 4774399

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =