سیستان و بلوچستان به برکت وحدت پایدار آرام تر از همیشه

زاهدان - همزمان با سومین روز اصلاح قیمت بنزین آرامش در همه جایگاه‌های عرضه سوخت سیستان و بلوچستان برقرار است و به برکت وحدت پایدار این استان آرام تر از همیشه است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها: همزمان با سومین روز اصلاح قیمت بنرین آرامش در همه جایگاه‌های عرضه سوخت سیستان و بلوچستان برقرار است و به برکت وحدت پایدار این استان آرام تر از همیشه است.

پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین در برخی نقاط کشور ناآرامی هایی به وقوع پیوست که موجب آسیب به برخی از اماکن عمومی و مکدر شدن خاطر برخی از هم وطنان در نقاط مختلف کشور اسلامی ایران شد.

اما در استان پهناور سیستان و بلوچستان با وجود پخش شایعات بی اساس و کلیپ‌های غیرواقعی از سوی بدخواهان نظام و مردم در فضای مجازی از همان ساعات ابتدایی با هوشیاری مردم و تلاش مسئولین امنیت کامل برقرار بود و هیچ گونه ناآرامی مشاهده نشد.

مردم مرزدار و غیور سیستان و بلوچستان بار دیگر با بصیرت خود به جهانیان نشان دادند که دلیل اینکه شهر زاهدان مرکز این استان را پایتخت وحدت ایران اسلامی نامیده اند، بی دلیل نیست

مردم مرزدار و غیور سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی بار دیگر با بصیرت خود به جهانیان نشان دادند که دلیل اینکه شهر زاهدان مرکز این استان را پایتخت وحدت ایران اسلامی نامیده اند، بی دلیل نیست.

مردم فهیم و بصیر سیستان و بلوچستان بار دیگر به دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی نشان دادند که هیچ چیزی نمی تواند در وحدت پایدار این خطه از ایران اسلامی خللی ایجاد کند.

از سوی دیگر مسئولان استان سیستان و بلوچستان نیز از همان ساعات ابتدایی اجرایی شدن طرح اصلاح قیمت بنرین با توضیح نحوه اجرایی شدن طرح سعی کردند تا مردم را از چگونگی آن آگاه کنند.

دستگاه‌های نظارتی با هرگونه گرانفروشی به بهانه افزایش قیمت بنزین برخورد کنند

  استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه ستاد تنظیم بازار استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: دستگاه‌های نظارتی با حضور مداوم در بازار و افزایش ۱۰۰ درصدی بازرسی‌ها از ایجاد هرگونه اختلال در فروش کالا ‌و ارائه خدمات پیشگیری کنند.

احمدعلی موهبتی گفت: هیچگونه مجوزی برای گران شدن هیچ کالایی صادر نشده و دستگاه‌های نظارتی با هرگونه گرانفروشی به بهانه افزایش قیمت بنزین برخورد کنند.

وی تاکید کرد: محتکران و افراد مساله‌دار که سابقه احتکار داشته‌اند تحت رصد قرار گیرند تا از این شرایط سوء استفاده نکنند.

رئیس ستاد تنظیم بازار استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: مدیران به شهرستان‌ها نیز ابلاغ کنند تا تیم‌های بازرسی در آنجا نیز فعال و حداکثر کنترل را در این امر داشته باشند و شرایطی به‌ وجود آید که استرس و نگرانی از مردم دور شود.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: در تصمیمی که مسئولان کشور گرفته‌اند همه باید کمک کنیم و پای کار باشیم تا تصمیم نظام بخوبی و بنحو شایسته اجرا شود.

باید با اطلاع‌رسانی به مردم از جنگ روانی و عملیات روانی که توسط رسانه‌های معاند انجام می‌شود جلوگیری کرد و اجازه نداد که شرایطی برای خوراک تبلیغاتی دشمن به وجود آید

وی بیان کرد: گروه‌های معاند و متخاصم به دنبال این هستند که فضای کشور را به خشونت بکشانند و ممکن است از این فرصت برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند، لذا باید با اطلاع‌رسانی به مردم از جنگ روانی و عملیات روانی که توسط رسانه‌های معاند انجام می‌شود جلوگیری کرد و اجازه نداد که شرایطی برای خوراک تبلیغاتی دشمن به وجود آید.

موهبتی با بیان اینکه تفاوت قیمت مواد نفتی در ۲ سوی مرز باعث قاچاق سوخت شده است، تصریح کرد: آزادسازی قیمت بنزین و گازوئیل در سیستان و بلوچستان برای کاهش چشمگیر قاچاق سوخت مفید است.

وی در خصوص تصویب نرخ جدید بنزین اظهار داشت: آزادسازی قیمت بنزین و حذف یارانه سوخت به پیشبرد زیرساخت‌ها و طرح‌های عمرانی در کشور کمک خواهد کرد.

افزایش نرخ کالا و خدمات وابسته به حمل و نقل تخلف است

رئیس صنعت، معدن و تجارت سیستان وبلوچستان نیز در جلسه کارگروه تنظیم بازار شهرستان زاهدان اظهار داشت: با تغییر قیمت نرخ بنزین، به دلیل اینکه قیمت نفت گاز تغییری نداشته افزایش نرخ کالا و خدمات وابسته به حمل و نقل تخلف است.

نادر میرشکار افزود: افزایش نرخ قیمت بنزین تصمیم نظام بوده و قانون است و دولت تدابیر لازم را در این خصوص در نظر گرفته و حتی جهت آژانس های تاکسی اینترنتی و ... سهمیه در نظر گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: در شرایط پیش آماده نقش نظارت‌های سایر دستگاه ها و هم کاری بین دستگاهی در قالب گشت های مشترک، تاثیرگذار خواهد بود و هماهنگی و همکاری دستگاه ها در نظارت ها و بازرسی ها لازم است از همین رو گشت های مشترک بازرسی دستگاه های اجرایی از امروز به طور ویژه قیمت ها را رصد و کنترل می کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان وبلوچستان افزود: تغییر قیمت بنزین کمترین اثر گذاری روی قیمت تمام شده کالاها را دارد و با هر گونه افزایش قیمت برخورد قاطع خواهد شد و هرگونه افزایش قیمت با مجوز و بدون مجوز تا اطلاع بعدی منتفی است.

وی گفت: با توجه به افزایش نرخ قیمت بنزین تمایل مردم جهت استفاده از حمل و نقل عمومی بیشتر خواهد شد از همین رو نقش شهرداری، اتوبوس رانی و تاکسی رانی به جهت ساماندهی و نظارت ها پررنگ خواهد بود.

ذخایر کالا در بهترین حالت قرار دارد و کالاهای اساسی نیز ذخیره سازی شده است

میرشکار تصریح کرد: ذخایر کالا در بهترین حالت قرار دارد و کالاهای اساسی نیز ذخیره سازی شده است و با توجه به اینکه تامین، توزیع  و قیمت گذاری بیشتر کالاهای اساسی در دست دولت است در این ارتباط هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت و هرگونه افزایش قیمت در کالاهای اساسی تخلف محسوب می شود.

وی بیان داشت: با تغییر قیمت بنزین، به دلیل اینکه قیمت نفت گاز تغییر نداشته  افزایش نرخ کالا و خدمات چون وابسته به حمل و نقل به سوخت نفت گاز  تخلف است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان ادامه داد: هم استانی های عزیز می توانند گزارشات خود را در خصوص تخلفات اقتصادی از جمله گرانفروشی، کم فروشی وتقلب، احتکار، انبارهای بی نام نشان و... از طریق تماس تلفنی باشماره ۱۲۴ ستاد خبری سازمان در طول شبانه روز (از ساعت ۶ صبح الی ۱۳ و ۱۶ الی ۱۹ پاسخگویی اپراتور و از ساعت ۱۹ به بعد از طریق تلفن پیامگیر) و یا با حضور در محل سازمان به حوزه ستاد خبری به صورت حضوری وکتبی گزارشات خود را ارائه کنند و پس از اخذ گزارش،  بازرسین این سازمان سریعاً اقدام به بررسی واعلام نتیجه گزارش ( متخلف ـ غیرمتخلف) نموده که پس از آن طی تماس با شاکی نتیجه گزارش اعلام می شود.

وی تصریح کرد: همچنین هم استانی های عزیز می توانند از طریق پورتال سازمان صنعت، معدن و تجارت به آدرس(cppo.mimt.gov.ir) نیز گزارشات خود را ثبت که از همین روش نیز گزارشات مردمی قابل رسیدگی از طرف بازرسین است.

پرونده های گران فروشی خارج از نوبت رسیدگی می شود

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پرونده های گرانفروشی، احتکار، کم فروشی و عدم عرضه کالا در سراسر استان به صورت خارج از نوبت رسیدگی و با متخلفین برخورد می شود.

حیدر میرزایی افزود: با توجه به سهمیه‌بندی بنزین و تغییرات در قیمت سوخت، هیچ شخصی بدون تصویب کمیته نظارت و ستاد تنظیم بازار استان حق افزایش قیمت در کالا و خدمات را نخواهد داشت و در صورت مشاهده تخلف با سودجویان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان، افزود: در همین راستا گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی جهت رصد و کنترل بیشتر بازار و مراکز خدماتی با همکاری سایر دستگاه ها از جمله صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی، شرکت پخش فرآورده های نفتی، اتاق اصناف، استاندارد و... تشدید خواهد شد.

وی تصریح کرد: در سراسر استان سیستان و بلوچستان پرونده های گرانفروشی، احتکار، کم فروشی و عدم عرضه کالا به صورت خارج از نوبت رسیدگی و با متخلفین بدون اغماض برخورد می شود.

 بازرسی ها با تعداد بیشتر و استفاده از ظرفیت بازرسان مضاعف آغاز می شود و همه قیمت ها تحت کنترل و زیر ذره‌بین هستند

به گفته میرزایی؛ از امروز تیم های بازرسی با تعداد بیشتر و استفاده از ظرفیت بازرسان مضاعف آغاز می شود و همه قیمت ها تحت کنترل و زیر ذره‌بین هستند.

وی تصریح کرد: شهروندان هرگونه افزایش قیمت غیرقانونی و غیرواقعی را از طریق تماس با سامانه های ۱۲۴ بازرسی صنعت، معدن و تجارت و ۱۳۵ تعزیرات حکومتی در سراسر استان سیستان و بلوچستان اعلام کنند تا در کوتاه ترین زمان موارد بررسی و با تخلفات احتمالی برخورد قانونی انجام شود.

البته قطعا مهمترین عامل در آرامش و وحدت پایدار موجود در استان سیستان و بلوچستان بالا بودن شور و شعور سیاسی مردم آن است که پس از پیروزی انقلاب و در طی 4 دهه عمر با برکت نظام اسلامی تمامی توطئه ها و دسیسه های دشمنان را نقش بر آب کرده اند.

مردم فهیم و بصیر سیستان و بلوچستان این بار نیز با احترام به قانون و حفظ وحدت و آرامش خود به همه دنیا نشان دادند که هیچ چیزی نمی تواند در اراده مردم ایران برای پاسداری از مرزهای ملی، دینی و وهویتی آن ها خلل ایجاد کند.

کد خبر 4774726

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =