پیش‌بینی ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار جهت تربیت کادر متخصص قرآنی

بیرجند- مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار در سال جاری برای برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی و دوره‌های تربیت کادر متخصص در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام احمدرضایی در گفت‌وگو با خبرنگارمهر اظهارکرد: در حوزه قرآنی تبلیغات‌اسلامی خراسان‌جنوبی موضوع تربیت کادر متخصص را از دو سال قبل به صورت جدی در پیش گرفته و امسال نیز آن را ادامه می‌دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد:کمبود کادر متخصص در  حوزه قرآنی در خراسان‌جنوبی یک امر قابل توجه است که به معنای نداشتن زیر ساخت کافی در بحث فعالیت‌های قرآنی است.

رضایی ادامه‌داد: به صورت طبیعی وقتی در یک موضوع زیرساخت مشکل داشته باشد سایر فعالیت‌های مرتبط با آن به ویژه در برگزاری مسابقات و جشنواره‌ها و برگزاری کلاس‌های تخصصی با مسائلی رو به رو خواهیم شد.

وی افزود: در راستای تربیت کادر متخصص یکی از برنامه‌های ما ارتقاء سطح مهارت‌ها و دانش فعالان قرآنی خراسان‌جنوبی در زمینه‌هایی چون قرائت با دعوت از اساتید برتر در این حوزه است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی‌گفت: تربیت داور در برخی از رشته‌های قرآنی، تربیت مدرس سبک زندگی و مربی دوره های انس کودک با قرآن از ثمرات فعالیت‌های قرآنی تبلیغات اسلامی در حوزه تربیت کادر متخصص در یکی دو سال گذشته بوده است.

رضایی اظهار کرد: در حال حاضر به سمت برگزاری دوره‌های تربیت کادر متخصص در شهرستان‌های خراسان‌جنوبی هستیم که نمونه آن برگزاری دوره تربیت مربی آشنایی انس کودک با قرآن در شهرستان بشرویه است.

وی بیان کرد: همچنین تا پایان سال ۹۸ حدأقل دو دوره قرائت سطح ۶، دوره تربیت مربی آشنایی انس کودک با قرآن، تربیت معلم حفظ و تربیت معلم تجوید را برگزار می‌کنیم که تا سال ۱۴۰۰ بتوانیم در زمینه کادر متخصص خودکفا شویم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی درباره میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای برگزاری دوره‌های تربیت کادر متخصص، اظهارکرد: برای برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی و همچنین دوره‌های تربیت کادر متخصص ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار حمایتی در نظر گرفته شده است.

رضایی یادآور شد: البته بیش از این مبالغ توسط خود مؤسسات قرآنی برای برگزاری دوره‌های تخصصی هزینه می‌شود.

کد خبر 4774796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =